Home / İş Fikirleri / Apartman Yöneticiliği Yaparak Para Kazanmak

Apartman Yöneticiliği Yaparak Para Kazanmak

Apartman yöneticiliği, son zamanların gözde ve en çok para kazandıran iş fikirlerinden. Çoğu temizlik firması, ek olarak apartman yöneticiliği yapıyor ve güzel paralar kazanabiliyor. Bunun için yapmanız gereken şey öncelikle bir firma olmak elbette, şahıs olmakla apartman yöneticiliği yapılamıyor zira. Önceleri, apartmanda oturan bir ev sahibine verilirdi bu görev ancak artık ev sahipleri de bu durumla uğraşmak istemiyor ve gelir gider tablosunu şirketlere bırakıyor. Şirketler, her ay aldığı aidat karşılığında hem temizlik, hem de diğer masrafları kolay bir şekilde halledebiliyor. Ve Kendilerine ek olarak güzel paralar kalıyor.

Bir firma veya şirketseniz, belli başlı apartmanların temizliğini yapmaktaysanız; apartman yöneticiliğini de düşünebilmeniz mümkün.

Apartman Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Apartman yöneticiliği yapabilmek için, öncelikle bir ünvana sahip olabilmelisiniz, temizlik şirketi, firması gibi. Bunun akabinde, bulacağınız apartmanların aldığınız temizlik işlerini yaparken, gerekli yöneticiler ve ev sahipleri ile konuşup; bu işi rahatlıkla devralmanız mümkün. Apartman yöneticisinin belli başlı görevleri var; elektrik faturası, asansör, vergiler ve nadiren oluşan sorunlarda yardımcı olma görevi. Bunların dışında, rahat bir para kazanma fikri olarak karşımıza çıkabilir bu iş.

Özellikle, yeni apartmanları bularak; bunların temizlik işlerini aldığınız vakit yöneticilik vasfını da devralmak, her zaman için cazip bir fikirdir. Aidata ek olarak temizlik parası vermeye kimse yanaşmaz ancak temizlik içerisinde bir apartman yöneticiliği hizmeti, herkesin hoşuna gidebilecek bir faktördür. Bu sebepten, apartman yöneticiliğini, temizlik işi ile birlikte almanız sizin için daha karlıdır.

Yöneticiliğin görevleri arasında olan apartman sorunları, günümüzde pek az yaşanmaktadır ancak yine de bu sorunları daha az yaşayabilmek adına, olabildiğince yeni apartmanları tercih edebilmeniz; yararınıza olacaktır. Aksi durumda, sık sık eski apartmanın sorunları ile uğraşabilirsiniz.

apartman-yoneticiligi-ile-para-kazanma

Apartman Yöneticiliği Karlı Bir İş Fikri mi?

Apartman Yöneticiliği, temizlik hizmetleri ile beraber sağlandığında hem ev sahipleri hem de firma için oldukça karlı bir hizmet. Karşılıklı memnuniyet içerisinde geçebilecek bu hususlar çerçevesinde yapılacak her anlaşma, size ek olarak aylık gelir kazandıracaktır. Kolay para kazanmak istiyorsanız, temizlik şirketinize ek görev olarak apartman yöneticiliği fikrini ekleyebilirsiniz.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

3 comments

  1. apartmandan ziyade site yöneticiliği yapmak daha mantıklı. ciddi paralar dönüyor bu işte. biraz kat mülkiyeti kanununa hakim olmak da lazım. ekip kurarak bu işe girmek isteyenler bana ulaşabilir

    • Adnan bey,
      Şirket kurarak site yöneticiliği yapmak iyi bir fikir ama bunun için KMK’dan anlayan bir hukukçu ile hareket etmeniz gerekiyor.

  2. Ankarada Site yoneticiligi yapmak istiyorum emekli askerim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir