Home / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik Almanın Avantajları Faydaları

Bayilik Almanın Avantajları Faydaları

Günümüzde insanların çektiği sıkıntılardan biri patronun emri altında çalışmaktır. Bu emir altında çalışmaya karşılık insanlar kendi işlerini kurmaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden birçok insan kendi markasını yaratmaya çalışmaktadır. Oysa bunun yerine günümüzde bayilik almak daha doğru yatırım olarak görülmektedir. Kendi markanızı oluşturmanız, bundan daha fazla maliyetli olacağı için sizlerin daha çok yorulmanıza neden olacaktır. Bunun yerine belli bir miktar karşılığında alacağınız bayilikler hem zahmetsiz bir şekilde kendi işinizin patronu olmanızı sağlayacak hem de dükkanınızı bu bayilik anlaşmaları çerçevesinde bayilik alacağınız marka dekore etmektedir. Bunun en güzel yanlarından biri olan dekor, insanların sizin dükkanınızı daha çok tercih etmeleri için gerekli hoş bir ortam sağlayacaktır. Hoş bir dekor, güzel kokulandırılmış bir ortam insanların daha rahat ve huzurlu hissetmelerini sağlayacaktır. Günümüzde birçok insan kendisini huzurlu ve mutlu hissetmek için kendilerini dışarı atarak bir kafe veya restorana gitmektedirler. Özellikle arkadaş ortamı olduğunda muhabbete eşlik eden nefis yemekler ve içecekler onları daha huzurlu hissetmelerine neden olduğu için sizi tercih etmeleri en doğru sebep olacaktır. Bayilik almanın 10 güzel yanını sizlere anlatacağız.649_bayibasvuru_b

Bunlardan ilki anahtar teslim işletme olması. Sizin ödediğiniz miktarın içinde aynı zamanda dekor, yer bulmak, güvenilir müteahhit bulma gibi birçok hizmet olduğundan sizi çokça sıkıntılardan kurtarır. Tamamen markanın kendine özel dekorasyonu ile insanların kendilerini daha huzurlu hissetmesi için gerekli ortam oluşturulması tamamen markanın işidir. Markanın bir diğer yapacağın anahtar teslimde, işletme yerini bulmaya yöneliktir. Sizin işletmeye yer bulmak için uğraşmanız gereken sokak sokak gezme, işlek caddelerde dükkan arama, internetten en uygun dükkanı bulma gibi bir sürü zahmetten kurtulmanızı sağlayacaktır. Markanın kendi çabasıyla işletmeniz için en iyi yeri seçecek ve dükkanın oraya kurulmasını sağlayacaktır. Markanın yine kendi yaptığı kira görüşmeleri, sizin için uygun olan aylık ödemeleri yıl sonu ödemeleri tamamen sizin çerçevenizde geliştirecek ve en uygun ödeme imkanını size sağlayacaklardır.

Bunlardan bir diğeri mevcut kanıtlanmış sistemlerinin olmasıdır. Bayiliğinizi aldığınız andan itibaren onların sistemlerini de satın almış olursunuz. Size gerekli her türlü püf noktayı öğreteceklerinden dolayı hiç sıkıntı çekmeden sizin nasıl yükselmeniz gerektiğini size aktaracaklardır. Bayilik almanın en iyi yanlarından biri budur, size gereken başarıyı daha az çalışmanızı sağlayarak başarmanıza olanak sağlayacaklardır.

Bir diğeri ise yüksek başarı şansınızdır. Markanın size hazırladığı plan sayesinde bu planı takip ederek, başarısızlığı en düşük seviyeye indirerek başarı oranınızı yükseltmektedirler. Markanın size verdiği sistemi düzenli bir şekilde takip ederseniz bayiliğinizi başarılı bir şekilde yönetebileceğinizden hiçbir sıkıntınız olmasın.

Bir diğeri ise marka bilinirliği ve kurum imajıdır. Bu ne demek oluyor diye soracak olursanız hemen açıklayalım. Marka bilinirliği müşterilerinizin açtığınız bayiliği zaten daha önceden bir yerden duymuş olmasından sizi tanımalarına olanak sağlayacaklardır. Böylece markanızın kalitesini zaten daha önce bildiklerinden arkadaşlarını toplayıp sizin bayiliğinizi deneyeceklerdir. Kulaktan kulağa yayılan bu marka bilinirliği ise kısa sürede çevrede ses getirebileceksinizdir.

Diğer bir güzel yanı ise finans sağlama kolaylığıdır. Bayiliğinizi alırken markanın size bankalar aracılığıyla sağladığı ödeme kolaylıkları sizin bu işe yönelmeniz için en iyi sebeptir. Aylık ödemelerinizi ve yıllık ödemelerinizi buna göre planlayan marka herkesin kendisinden bayilik alması için uğraşmaktadır fakat herkes korktuğundan bu işe atılmaktan vazgeçmektedirler. Oysa bu işe yönelen diğer insanlar başarılarını zaten kanıtlamışlardır.

bayilik1

Markanın size sağladığı bir diğer güzel yönü ise eğitimleridir. Markaların sizin nasıl daha başarılı olacağınıza dair belli başlı seminerleri mevcuttur ve bu seminerlerden sadece bayilik alan kişiler faydalanabilmektedirler. Kötü bir durumdaysanız sizi bir üst seviyeye çıkarmak için gerekli planı hazırlayıp eğitimde size teslim edebilmektedirler. Bu eğitimler sayesinde işletmeniz için gereken yönetici olabilirsiniz, bayiliğinizi daha iyi bir şekilde yönetebilir ve duyurabilirsiniz.

Markadan bayilik satın aldığınız andan itibaren asla yalnız olmazsınız. Marka sizin için gerekli sürekli desteği 7/24 şirketleri aracılığıyla sağlayabilmektedirler. Eğer bir sıkıntı çıktığında veya başka bir şekilde bir sorunla karşılaştığınızda marka zaten bu sorunlarla önceden karşılaşılmış ve ne yapması gerektiğini bilmektedirler. Bu yüzden sizin hiç sıkıntıya girmeden bu durumdan nasıl kurtulmanız gerektiğini size en iyi şekilde aktarmaktadırlar.

Markadan bayilik satın aldığınızda gerekli pazarlama stratejisini de sağlamaktadırlar. Siz gerekli pazarlamayı yapma çalıştığınızda gerçekten yüksek maliyetler karşısında başarısız kaldığınız bile olabilir. Bu yüzden marka her zaman size pazarlamada destek çıkmaktadır. Daha önceden hazırlanmış taslakları kullanarak veya düzenleyerek kendinize uygun bir şekilde reklamınızı yapabilirsiniz.

Marka size bir bölgede tek satış yapan bayi avantajını da beraberinde getirmektedir. Bayilik aldığınızda marka size o bölgede tek bayii sizin olacağınıza dair teminat verir ve o bölgede bir başka kişinin aynı markadan bayilik açması söz konu değildir. Bazı firmalar yine o bölgede başka bayilik açılmasına izin verilse de bunu sınırlı tutar. Bu yüzden firmayla anlaşırken bu konuyu gözden geçirmeniz sizin daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Firmalar size birden fazla lokasyona sahip olma avantajı da verir. Burada ne demek istiyoruz? Bunu açıkça size şu şekilde anlatabiliriz. Firmalar sizin ilk açtığınız bayilikte başarılı olduğunuzu gördükten sonra size ikinci bir bayiliği açmanıza olanak tanır. Bu yüzden başarılı olmuş bayiliklerinizle ilgilenmek yerine aynı zamanda gözünüzü ikinci bir bayiliğe dikin. Kısa zamanda en iyi başarıyı yapan siz olabilirsiniz.

Bayilik almakta özellikle seçeceğiniz marka çok önemlidir. Markanızı doğru seçtiğiniz ve doğru yere yatırımınızı yaptığınız takdirde sizin için gerekli her türlü destek sağlanacağından emin olabilirsiniz. Bu yüzden bayiliklerin bir avantajından birisi ise yüksek kâr marjıdır. Bayiliğin sunduğu ürünlerin en büyük avantajı da budur, bu ürünleri yüksek fiyatlar çerçevesinde satarak yüksek kârlar elde edebilirsiniz. Bu yüzden aklınızda her zaman bayilik açma fırsatı bulunsun. Özellikle bu dönemlerde üniversite öğrencilerinin arttığı yerlere hala bilindik markalar ulaşamamaktadır. Kendinizi bu işe adarsanız zaten üniversite öğrencilerinin nerede arttığını araştırıp o yöne doğru yatırım yaparsınız. Üniversite öğrencilerinin takıldıkları kafeler ve restoranlarda dikkat ederseniz ürünler gerçekten çok pahalıdır. İşte sizde tam olarak burada kâr sağlarsınız. Öğrencilerin daima dikkat çekip kendini iyi gösterme çabası tabii ki sizin kazanmanıza yol açacaktır. Kendinize ait bir marka oluşturmak tüm bunlardan daha fazla masrafa yol açacağından dolayı gerekli parayı temin edip bayilik alarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Başarıyı yakaladıktan sonra gelen kârlardan kendi markanızı açmaya doğruda yönelebilirsiniz. Özellikle bazı kafeler ve restoranların bayilik alma maliyeti oldukça ucuzdur hatta insanlar araba almak yerine bayiliğe yatırım yapsalar bir arabadan daha fazla araba almalarını sağlayabilirler. Şimdi hemen araştırmaya koyulun ve tüm bayiliklere ele alıp aralarından en iyisini araştırmaya çalışın. Gerekli elemeleri yaptığınız takdirde elinizde tek bir seçenek kalacak ve bu firmadan bayilik almak için telefonunuzu kaldırın, bir randevu isteyin. Randevunuza giderken daima bir iş adamı olduğunuzu gösterecek şekilde giyinmeyi unutmayın. Güzel bir takım elbisenin sizi firma karşısında bir adım öne çıkaracağından emin olabilirsiniz.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

2 comments

  1. Merhabalar almanyada yaşıyorum,türkiyeden kaliteli taraftar tsört leri satmak istiyorum, 4 büyük takımın tsört leri ön planda.. iltibat icin WhatsApp tel:00491743979107 saygilarimla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir