Home / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik Veren Firmalar 2016

Bayilik Veren Firmalar 2016

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize 2016 yılında bayilik veren firmalar hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Bayilik veren firmalar denildiğinde akla bir sürü bayilik sistemi gelebiliyor. Biz sizlere bunlardan en çok tercih edilenleri ve bayilik şartları hakkında bilgiler sunacağız.

bayilik-2
Çukurova Baharat Bayilik 2016
Çukurova baharat 1980 yılından beri Türkiye genelinde yaygınlaşmış bir baharat firmasıdır. Üretimlerini 1980 yılından beri kendi tesislerinden yapmaktadır. Çukurova Baharat’ın ortalama kar marjı %20’dir. Başvurular firmanın kendi sitesi olan “cukurovabaharat.com” web adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Tarihi Sarıyer Börek Bayilik 2016
Tarihi Sarıyer börek 1995 yılından beri müşterilerine kaliteli hizmet anlayışı sunmayı benimsemiştir. Logo ve markasını 1995 yılında tescil ettirmiş ve o günden beri bayilikler vermektedir. Şuanda toplam 50 bayisi bulunmakta olup yeni bayilik başvurularını kabul etmektedir.

Tarihi Sarıyer Börek Başvuru Şartları
Bayilik başvurusu için isim hakkı bedeli olarak 12.500 Dolar ödeyerek sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Tutacağınız dükkânın iç dekorasyonu firmanın kendi bünyesinde bulunan mimar tarafından yapılıyor. Bayilik sistemine dâhil olduktan sonra 20 ile 30 gün içerisinde anahtar teslim olarak bayiliğinizi alabiliyorsunuz. Tarihi Sarıyer Börek için minimum açılış maliyeti 100 bin TL olarak öngörülüyor. İşletme sermayesi olarak 30.000 TL istenmektedir. Reklam katılım ücreti olarak sadece %3 lük pay talep ediliyor. Gelirden herhangi bir pay talep edilmiyor.

Adıyörem Çiğ Köfte Bayilik 2016
Adıyörem çiğ köfte el değmeden hijyenik olarak gıda mühendisleri denetiminde üretilen çiğ köfte satışı yapan bir firmadır. Firmanın sunduğu kar marjı %80 ile %100 arasında değişkenlik göstermektedir. Başvurular bizzat ana merkez olan Samsun Adıyörem Çiğ Köfte’ye yapılmaktadır.

Çıtır Fincan Bayilik 2016
Çıtır Fincan 2015 yılında kurulmuş ve Türkiye’de eşi benzeri bulunmayan bir firmadır. Firmanın yaptığı işi kurabiyeden yapılan fincan içerisinde sıcak ya da soğuk içecek servisi olarak açıklayabiliriz. Ayrıca fincan içerisinde ki meşrubat bittikten sonra yenilebiliyor. Şuan için şube sayısı 3 tane olsa da, 2016 yılında hedefledikleri şube sayısı 10 tanedir. Ortalama kar marjı % 24 olarak belirlenmiştir. Bayilik için gerekli şart olarak rutubet almayan depo ve pazarlama ağı olarak belirtilmiştir. Şube açılığı için minimum 20.000 TL gerekmekte olup sermaye olarak da yine 20.000 TL gereklidir. Başvurular sadece firmanın genel merkezine yapılmaktadır.

Kahve Sokağı Bayilik 2016
Kahve Sokağı kaliteli hizmet sunmayı ilke edinerek ilk olarak Denizli’de kurulmuştur. Şuan mevcut olarak 10 şubesi bulunmakta olup hedeflenen şube sayısı 20 ve üzeridir. Bayilik şartları olarak minimum şube açılış maliyeti 25.000 TL olarak belirlenmiştir. Firmanın şube kuruluş süresi maksimum 2 ay olarak belirlenmiştir. Gelirden aylık ciro primi olarak %3 talep etmektedir.

McDonald’s Bayilik 2016
Dünyanın en büyük fast food şirketlerinden biri olan McDonald’s bayilik vermeye 2016 senesinde de devam etmektedir. Yüksek potansiyel ve iş hacmi gördüğü her yere bayilik verebilen McDonald’s, bayilik şartları bakımından en ağır şirketler arasında yer almaktadır. Bayilik fiyatı 400.000 $ olan McDonald’s, bayiliği alınmadan önce iyice düşünülmesi gerekmektedir.

Simit Sarayı Bayilik 2016
Geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde kendini oldukça yükselten Simit Sarayı artık bir Dünya markası haline geldi diyebiliriz. Simit Sarayı artık küçük büyük demeden birçok noktaya bayilik vermeye devam etmektedir. Simit sarayı bayilik bedeli olarak 200 bin TL isteyen Simit Sarayı ilave olarak işletme sermayesi de talep etmektedir.

Köfteci Ramiz Bayilik 2016
Türkiye de bayilik veren firmalar arasında tanınmış isimlerden olan Köfteci Ramiz bayiliği bilindiği üzere alış veriş merkezlerinde, ana yol kenarlarında, şehir içi caddelerde olmak üzere üç farklı konsept ile verilmektedir. Bayilerinden beklenen personel için eğitimler firma tarafından üç haftalık eğitim sürecinden geçirilmektedir. Gerçekleştirilecek olan konseptler için uzman mimar kadroları tarafından mimari tasarımlar yapılmaktadır. Büyük bir kitleye hitap eden Köfteci Ramiz bayiliği için talep edilen 2016 yılında 250.000 – 500.000 Türk Lirası verilecek olan mevkie göre değişiklik göstermektedir.

Tatlıses Çiğköfte Bayilik 2016
Yöresel tatlardan olan çiğköfte son zamanların en favori fast food’ları arasında yer almaktadır. Tatlıses Çiğköfte isim yapan firmalar arasında yer almaktadır. Ünlü ses sanatçısı İbrahim Tatlıses tarafından fikir edilmiş ve kuruluşu yapılmış olan ve yurdun birçok şehrinde açılmış olan fast food, bayilik ağı ile geniş bir kitleye hizmet sunmaktadır. Üreticiler için de bir kazanç kapısı olan Tatlıses Çiğköfte vermekte olduğu bayilikleri ile başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde tüketicilere tat vermektedir. 2016 yılı vereceği bayilik bedeli için ön görülen cazip bayilik fiyatı 15.000 – 25.000 Türk Lirası aralığında bulunmaktadır.

Çiğ köfte bayilik veren firmalar hakkında daha fazla detaylı bilgi ve diğer çiğ köfte bayilik şartlarına da bakabilirsiniz.

O Pilavcı Bayilik 2016
Kuruluşu 2011 yılında gerçekleşmiş olan O Pilavcı filmlerde gördüğümüz sokak arabası ile satış yapan pilavcı mantığını lisanslı olarak yapmayı sağlayan bayilik anlayışını getirerek resmi olarak yapılabilir olmuştur. Restoran ve AVM gibi büyük mağazalarda stant kuraraktan satışını gerçekleştirebilmektesiniz. Bayilik fırsatından faydalanmak için elbette bir külfet ödenmesi mecburi olan O Pilavcı Bayiliği 2016 fiyatları net olarak 50.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Bayilik süreci içerisinde başvuruların web siteleri üzerinden gerçekleştirilmesinin ardından uygun görülecek olan başvuru sahibi ana merkeze çağrılarak ön görüşme sağlanmaktadır. Olumlu olan görüşme sonrasında başvuru yapan kişi tarafından istenilen yer hakkında kısa bir fizibilite çalışması gerçekleştirilerek açılacak olan bayiliğin yer tespiti ve dükkân tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Tüm hazırlıklar yapılan bayilik ödemeleri alınarak işletme hazır edilmektedir.

Sbarro Pizza Bayilik 2016
ABD ana merkez olarak bilinen pizza firması olan Sbarro Pizza girişimciler için Türkiye de bayilik vermeye 2012 yılında başlamıştır. Bayilik süreli olarak verilmekte olup bayilik süresi 20 yıl olarak sınırlandırılmıştır. Girişimcilerden başarı hırsı olma, belli oranda başarılı bir geçmişe sahip olma, yapılacak olan yatırımı karşılayabilecek finansal kaynağa sahip olma gibi koşullar sunmaktadır. Gerekli oluşumların tamamlanması sonrasında firma tarafından atanan yönetici altında işletme faaliyetleri gerçekleştirme koşulu sunulmakta olan bir firmadır. Yatırım maliyeti olarak 2016 yılı bayilik gideri olarak kurulacak olan mevkie göre değişiklik gösteren miktar 400.000 dolar KDV hariç bedeldir. En az 300 metre kare alan dükkân zorunlu tutulan Sbarro pizza bayiliği bütün bu şartlar gerçekleştirilmediği takdirde lisans verilmemektedir.

Schlotzsky’s Bayilik 2016
Dünyaca ünlü fast food firması olan Schlotzsky’s 1971 yılında kurulmuş olup Türkiye bayilikleri 1999 yılında gerçekleştirmeye başlamıştır. Elit caddelerde bayilik verilmiş olan restoranlar lezzetli ürünlerin en ucuzu hamburger olarak 15 Türk lirasından satışı yapılmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen yatırımcılara bayilik veren Schlotzsk’s diğer firmalarda olduğu gibi birçok şart koşmaktadır. En az 80 metre kare ile 300 metre kare aralığında dükkan olmasını isteyen firma yapılacak olan konsept için 120.000 Dolar + KDV ile 300.000 Dolar + KDV finansal güce sahip olmasını talep etmektedir. Bayilik giriş bedeli olaraktan ayrı yeten 25.000 ile 31.500 Dolar talepte bulunduğunu da belirmek isteriz.

Tarihi Sarıyer Börek Bayiliği 2016
Tarihin sizlere sunmuş olduğu meşhur Sarıyer Börek 1895 yıllarına dayanmaktadır. 1995 yılında isim hakkı alınmış olan firma o tarihten bu yana hizmetlerini sürdürmektedir. Bayilik şartları hakkında bilgi vererek devam edeceğiz. Tarihi Sarıyer Börek bayiliği için börek un mamulleri hakkında uzman olmak, titiz olmak ve müşteri memnuniyetini ciddiye alacak olan şartlar ön plana çıkmaktadır. Bayilikler için uygun lokasyonlar sağlanarak satış zincirine kabul edilen bayiler için reklam, pazarlama, bölge koruması ve personel eğitimleri desteği verilmektedir. Mağazaların en asgari 100 metre kare olması tercihleri arasında yer alırken cafe türü işletmelere öncelik verilmektedir.

Johnny Depp Coffee Food Bayilik
Dünyanın en seçkin malzemelerini kullanmakta olan bir firma olan Türkiye’nin en yeni yüzü olarak hizmetlerini sürdüren Johnny Depp Coffee seçkin kahve çekirdekleri ile yapılmakta olan kahvesi, çayları, pasta çeşitleri yanı sıra Dünya ve Türk mutfağından leziz köfte, salata çeşitleri, sandviç ve tost türleri ile vaz geçemeyeceğiniz kahvaltı keyfini sunmakta olup, bu zevki bayilik sistemi le bir çok ilde sunmaya devam etmektedir. Bayilikler 7 yıl süreler olarak verilmekte olup memnuniyet söz konusu olan bayiler ile sözleşme yenileme yapılmaktadır. Başvuru sonrası bayi kurulacak olan yer tespiti firma tarafından yapılmaktadır. Proje ve tasarım firma mimarları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bayilik aylık olarak ücretlendirilmekte olunup Coffee Shop olarak aylık 1500 TL, Big Star için ise aylık 2000 TL bedel alınmaktadır.

1 Döner Bayilik 2016
Türkiye’de ilk olarak avcılarda faaliyet göstermeye başlayan 1 Döner tavuk döner üretimini 40 kg ile başlamış ve şu an üretim kapasitesini 75 kg çıkartmış bir firmadır. Kaliteli üretim anlayışı ile tecrübelerini birleştirerek bayilikler vermeye başlamış olan bir üretici firma olarak kalitenin, temizliğin adına yakışır üretim gerçekleştirmiştir. Bayilik için 2000 metre kare konsept uygulanır. İsim hakkı olarak 10.000 TL ücret talep edilmektedir. Hazır dönerler sizler için firma tarafından karşılanmaktadır. Bayilik desteği olarak reklam ve bölge koruması verilmektedir.

Romdo Dondurma Bayilik 2016
Türkiye2nin önde gelen dondurma üreticilerinden olan Romdo ciddi pazarlama eksikliğini vermekte oldukları bayilik sistemi ile kapatmayı hedeflemektedir. Kendine özgün aromaları ile Türkiye’de dondurma kültürünün mevsim şartlarına uymasından dolayı oldukça büyük bir pazara sahiptir. Bayilik şartları olarak yatırımcılara tüm ekipmanlarını sunarak Türk ve İtalyan dondurma üretim eğitimleri dahil verilmektedir. Bayilik bedeli talebi olmayan ender firmalardan olan Romdo Dondurma bayiliği için web siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kumpir Box Bayilik 2016
2008 şubat ayında kurulmuş olan marka oluşumu ve tescilli işim olarak zaman içerisinde gelişim gösteren bir firma olarak Kumpir Box kaliteli ve eşsiz lezzetleri ile ülke genelinde bayilik vermektedir. Aliş veriş merkezlerinde açılmak istenen restoranlar ile bu lezzeti daha büyük kitleye sunmayı hedefleyen kumpir box bayiliği için başvurauda bulunabilmektesiniz. Yatırımcılara ürün temini, mağaza yerleşimi ve üretim ekipmanları temini, reklam ve tanıtım çalışması hususunda, yazılım desteği sağlanmaktadır.

bayilik-3
Delta Bisiklet Bayilik 2016
Türkiye’nin lider bisiklet üreticilerinden olan Delta Bisiklet kalitesi ile insan sağlığına önem veren üretim ağı ile üretimlerine devam etmektedir. Satış ağını genişletmekte olan Delta ülke genelinde birçok bayisi ile üretimi arttırarak bayilik başvurusu yapan yatırımcılara yüksek kazançlar sunmaktadır. Yüzü aşkın bayiliği bulunan firma bayilik koruma sistemi ile fiyat farkları oluşmasına engel olarak bayilerinin zarar etmemesini sağlamaktadır. Bayilik için talep edilen 100.000 Euro olarak belirtilmektedir.

bayilik-4
İstikbal Mobilya Bayilik
50 yılı aşkındır mobilya üretimi yapmakta olan İstikbal 1957 yılında ilk temellerini atmıştır. Mobilya ve dekorasyon konusunda kendi konseptini oluşturan tasarımları ile kaliteli ürün anlayışı ile başı çeken firmalar arasında yerini almıştır. Bu benzersiz ürünlerin pazarlaması amacı ile kurmakta olduğu bayilik sistemini kısa sürede geliştirerek yurt genelinde birçok bayiye sahip olmuştur. Bayilik için beklenen işletme sermayesi 360.000 Türk lirası, Dekorasyon maliyeti 150.000 Türk Lirası olmak üzere toplamda ortalama bayilik bedeli olarak 510.000 Türk Lirası talep etmektedir. Bayilik alan firmalar için pazarlama, lojistik, satın alma, eğitim, reklam ve insan kaynakları destekleri de sağlamaktadır.

Çilek Mobilya Bayilik 2016
Yurdumuzda uzun süredir mobilya sektöründe üretimleri gerçekleştiren çilek mobilya çocuk odaları takımı ile en başı çeken firmadır. Bu alanda bilinen en iyi kalite üretim yapan marka olarak bilinen Çilek markası Türkiye geneli bayilikler vermektedir. Bayilik başvurusu için en az 150 metre kare, ortalama 225 metre kare, maksimum 350 metre kare mağazanız olması gerekmektedir. Bayilik için 150.000 TL – 300.000 TL işletme sermayesi şart koşan Çilek Mobilya net bayilik fiyatını kurulum yapılacak olan yerin potansiyelini dikkate alarak belirlemektedir. Diğer firmalarda olduğu gibi bayi koruma sistemi ile fiyat farklılığını ortadan kaldırmaktadır. Ürün fiyatlandırması ve temini konusunda oluşturmuş olduğu dağıtım ağı ile sorunsuz gerçekleştirmektedir.

Ekomini Market Bayilik 2016
Marketçilik sektöründe hızlı bir atılım yapmış ve bu atılımı sayesinde Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi bayiliği bulunan firmalar arasında yer almaktadır. Küçük market görünümünde olan Ekomini adında da anlaşıldığı üzere en uygun fiyatta ürünler sunmasından dolayı büyük bir ilgi görmektedir. Bayilik şartnamesinde; haftanın her günü açabilme yetisi, 25.000 – 30.000 Türk Lirası sermaye sahibi olma, market işletmeciliği bilinci aranan kriterler arasında en başta bulunmaktadır. Bayilik başvurularını internet sitesinden direk olarak gerçekleştirebilmektesiniz.

bayilik-6
Aras Kargo Bayilik 2016
Türkiye’nin lider taşıma hizmeti veren firmaları arasında bulunan Aras kargo birçok il ve ilçede çalışmalarını sürdürmektedir. Anlaşmalı olarak bayiler ile gerçekleştirdikleri sözleşmeler ile müşteri portföyü yüksek olmasında dolayı bayi ağı gün ve gün artmakta olduğu için yeni bayilikler verilmektedir. Bu sebepten mahalle ve semt bayiliklerine dahi olumlu dönüşler gerçekleştirmektedirler. 1979 yılında Aras pazarlama ve Dağıtım olarak kurulmuş olan şirket zaman içinde gelişerek kurumsal kimliğini sağlam adımlar ile sürdürmeyi başarmış ve bölge müdürlükleri ile araç filosunu arttırmış ve arttırmaya da devam etmiştir. Bayilik giriş bedeli olarak ön görülen 10.000 Türk lirası ile 30.000 Türk lirası arasında olduğu bilinmektedir. Toplam kurulumlar dâhil fiyat ise ortalama olarak 50.000 Türk lirasıdır. Bayilerine düzenli olarak pazarlama, eğitim, insan kaynakları ve operasyon desteği vermekte olduğunun da altını çizmek isteriz.

bayilik-5
MNG Kargo Bayilik 2016
30 yıllık deneyimi ile gerek yurt içi, gerekse yurt dışı taşımacılık hizmeti veren MNG kargo 2016 yılı bayilik anlaşmalarına devam etmektedir. MNG holding bünyesinde birçok şirket gurubu ile hizmetlerini sürdüren kargo firması ülke genelinde bayilikleri ile rakip firmalar ile boy ölçüşecek duruma gelmiş olup kara yolu ve son yıllarda eklenen hava yolu kargo taşımacılığı ile bir adım öne geçmeyi başarmıştır. Yatırımcıların tercih sebeplerinden olan kaliteli hizmet anlayışı ile yeni bayilik başvurularını değerlendiren firma 2016 yılında da yeni bayilikler vermeyi sürdürmektedir. Bayilik şartları arasında dikkat dağılımı olmaması, hırslı ve azimli olma, sabırlı olma, yeni müşteri edinme kapasitesi yüksek olma, üniversite mezunu olma gibi maddeler yer almaktadır. Bayilik için gerekli olan bedel ise 20 bin ile 25 bin arasında olduğu belirtilmiştir.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Kişisel Mini Klima Satarak Para Kazanmak

Kişisel mini klimalar, geçen kurak mevsimlerde hemen herkesin baş tacı olacak şekilde üretilmeye geçtiğimiz yıl …

3 comments

  1. kargo bayiliğini öneririm. ciddi olarak bu işi yapacaksanız iyi ekiple üstesinden gelinebilir.

  2. merhaba

    Araç takip cihazı bayiiliği yapabilirsiniz ortalama cihaz başı 100-200 tl kar elde edebilirsiniz. herhangi bir yatırımada gerek yok ben şuan istanbulda bu işi yapıyorum aylık ortalama 10.000-15.000 tl kazanıyorum. bilgi için irtibata geçebilirsiniz 05303867272 Kenan Güngör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir