Home / Girişimcilik / Büyük Şehirlerde Gerçekleştirilebilecek İş Fikirleri

Büyük Şehirlerde Gerçekleştirilebilecek İş Fikirleri

Büyük şehirler, hem sermaye hem de birikim açısından bireylerin genellikle iyi durumda olduğu ve iyi girişimlerin, güzel kazanç getirebileceği şehirlerdir. Oldukça fabrikalaşmış ve sistemleşmiş, bir düzen halinde yürüyen bu şehirlerin güzel fikirlerle getireceği kazanç da büyük olabilmekte. Ancak, önemli olan, fikrin özgünlüğü ve bulunabilmesi. Son zamanlarda, oldukça özgün fikirlerle pek çok işletme büyük şehirlerde ekmek yemekte ve kendi markalarını yaratabilmektedir. Ancak, bu durumun riskleri de yok değil. Özgün bir fikrin, tutup tutmaması ihtimali; yarı yarıyadır ve bir risk alıyorsanız, gereken sermayenin fazlasına da sahip olmalısınız.

buyuksehirlerde-is-fikirleri

Üçüncü Nesil Kahve Zincirleri

Günümüzün elit ortamlarının içeceği olan kahve, artık pek de elit değil zira köhne mekanlarda herhangi bir kahveci, markalardan daha fazla tutabiliyor. Buna örnek olarak üçüncü nesil kahve zincirlerini örnek verebilmek ise mümkün. Özellikle, büyük şehirlerde açılan ve oldukça da tutan bu kahvecilerin yaptığı iş oldukça basit. Yurtdışından kahve getirmek, onları dilerse orada çekip, hazırlayıp sunmak, dilerse çekip müşteriye evde hazırlaması için satmak. Burada önemli olan kahvenin, çekirdeklerin kalitesi ve elbette tazeliği. Bunların dışında, çok bir sermaye gerektirmeyen bu kahvecilerden bir tane açmayı deneyerek, risk alabilmek ise sizin elinizde. Oldukça güzel kazanç sağlayan ve oldukça az sermaye ile girilebilen bu işe; günümüzde hemen hemen herkes, kolay bir şekilde girebilmekte.

Kitap Kafe

Yine, üçüncü nesil kahve zincirleri gibi kitap kafeler de oldukça güzel iş yapan bir diğer kafe ve kitabevi birleşimi. Kitabevlerinin günümüzde kafe olması, kitapçılığın bir adım öteye gitmesine değil, kültürün yozlaşmasına sebebiyet verse de, bu kültürü önemsemeyip para kazanmak isteyenler, had safhada. Siz de bunlardan biri olabilir ve kitap kafelerinizi açarak merkezi bir yerde oldukça güzel para kazanabilirsiniz. Günümüz dünyasında çağdaş ve kültürel boyutta nirvanaya ulaşmak isteyen insanların, müşteri memnuniyetiniz dahilinde uğrak yeri olmanız, kesinlikle hayal değil. Kahvaltı, çay, belli başlı soğuk ve sıcak içecekler; akabinde ise özgün bir menü ile, müşterilerinize hem kitap hem kafe zevkini yaşatabilirsiniz.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

2 comments

  1. kitap kafeden ziyade kahveci dükkanı açmak çok mantıklı. biraz otantik tasarımla sağlam kitleye hitap edebilirsiniz. bir de bu fikri büyükşehirlerde uygulamanıza çok gerek yok. son zamanlarda gördüğüm kadarıyla küçük şehirlerde de kahveciler ciddi işler yapıyor ve iyi para kazanıyorlar. franchise almaktansa kendi markanızı oluşturmanızı öneriyorum. farklı sunumlarla iyi kahveyi çok insana pazarlayabilirsiniz.

  2. hala e ticarete devam ediyor musunuz bu sektörü önerir misiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir