Home / Girişimcilik / Buz Pisti Açarak Para Kazanmak

Buz Pisti Açarak Para Kazanmak

Buz pistleri, günümüz koşullarında oldukça gelir getiren, sabit iş sektörlerinden bir tanesi. Özellikle alışveriş merkezlerinde revaçta olan buz pistlerinin, gelir ve gider açısından dağılımına baktığımızda, oldukça kazançlı bir sektör olduğunu görmekteyiz. Açmak için ise, sermaye dışında pek az şey gerekiyor. Zira, kurulum ve yönetim işlerini siz değil, günümüzde artık bayilikler halledebiliyor kolayca. Gençlerin ilgi odağı olan buz pistleri üzerinde şehirden şehre değişmekle birlikte dakika tutarak oluşturduğunuz oturumlar minvalinde, güzel paralar kazanabilmeniz mümkün.

Pek çok insan için, Türkiye şartlarında mümkün olmayan buz kayağını yapay yollarla olsa da gerçekleştirebilmek; heyecan verici.

Buz Pisti Nasıl Açılır?

Öncelikle, bir alışveriş merkezi katında olmayacak ise; merkezi bir yer şart. Zira, buz pisti açmak için varoş ya da yerel bir konumda yatırım yapmanız, sadece o yerel halkın size gelmesi ile olacak bir kazançtır ve bu kazanç da sizin yaptığınız masrafı asla karşılamayacaktır. Bu sebepten, insanların olduğu, gezmeye, eğlenmeye geldiği merkezi mekanlarda bu pistleri açabilmek oldukça önemli. Mekan tespitinden sonra, bir bayi ile anlaşmanız ve gerekli izinleri almanız gerekiyor.

Donanım ve ekipmanın kalitesi bu konuda oldukça önemli zira, yarın bir gün bozulduğunda su altında kalan ekipmanlar istemezsiniz ve bu sebepten; kaliteli bir bayi ile çalışmanız gerekmekte. Kaliteli bir bayi ile anlaşmayı yaptıktan sonra kurulumlar gerçekleşirken yapacağınız devlet dairesi işlemleri akabinde, mekanınızı kolayca açmanız mümkün olabilir. Eğlence sektörünün revaçta alanlarından buz pistleri, oldukça kârlı bir sektör olmasının yanında, çok az değişiklik gerektiren bir sektör aynı zamanda. Ayda, yılda bir yeniden kurulum yapmanız gerekiyor, o kadar.

buz-pisti-isletmeciligi-ile-para-kazanma

Buz Pisti Kârlı Bir İş Fikri mi?

Eğer, merkezi bir büyük şehirde değilseniz, şehrinizde buz pisti bulma ihtimaliniz epey az. Ve Sektörün öncüsü olmanız ise, yadsınamaz. Bu sebepten, buz pisti açmak, oldukça kârlı bir iş fikri olabilir. Büyük şehirlerde ise, rakip olacağınız buz pistlerinden daha iyi hizmet verebileceğinize inanıyorsanız ve onlar da henüz sektörde yeni ise; bu işe atılmanızda herhangi bir sakınca yok.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

One comment

  1. para olması lazım bunu yapmak için. spor salonları gibi rağbet görebilir ama insanların fkirlerinin değişmesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir