Home / Genel / Düşük Sermayeli İş Fikirleri 2016

Düşük Sermayeli İş Fikirleri 2016

Günümüz iş fikirleri arasında, oldukça rağbet gören düşük sermayeli iş fikirleri; özellikle gençler için ulaşılabilir hayaller oluyorlar. Gerçekleştirilebilen bu hayallerin ertesinde ise elbette kazanç sağlama fikri mevcut. Düşük sermayeli iş fikirleri, oldukça küçük meblağda bir kredi çekilecek açılabilir yahut hazırda paranız var ise, bunu kullanarak yine açılabilmesi mümkün. Bugün, sizlerle düşük sermayeli iş fikirleri hakkında konuşacak ve neler yapabileceğinizi listeleyeceğiz.

Kuaförlük

Erkek ya da kadın fark etmeksizin, kuaförlük sektörü tamamı ile el emeği bazında kazanıldığından oldukça garanti bir iş fikri sektörü. Elbette, bu işe girmeden önce bir kuaförlük belgenizin; ustalığınızın kanıtlanması gerekiyor. Bunu kanıtlamak için de kurslara katılım şart. Ancak aynı zamanda yanınızda çalıştıracağınız bir kuaför ustasının belgesini kullanarak bu dükkanı açabilmeniz de mümkün. Çoğu insan, sermayesi var ise kursa gitmek yerine bu yönteme başvurmakta. Dizayn olarak çok bir şey istemeyen ve herhangi bir yerleşkede kolaylıkla tutabilecek kuaför iş fikrinin; eğer mekanınız tutulur ise, kazanç getirmemesi işten bile değil.

Düşük sermayeli iş fikirleri konusunda diğer kullanıcıların önerilerini de görmek isterseniz buraya mutlaka bakın: Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler

düşük sermayeli işler

Pastane

Pastaneler de, eğer büyük bir projeniz yok ise; ev yapımı pastalarla sürdürebileceğiniz küçük bir mekanda size oldukça fazla kazandırabilir. İnsanlar, artık fabrikasyon ürünlerden sıkılıp, daha çok ev yapımı ürünleri tercih ediyorlar zira. Evinizde yapacağınız pastaları satmak için tutacağınız küçük ve tatlı bir mekan, yerleşkenizde iyi bir tanıtım ile oldukça yüksek kazançlar sağlayabilir ve bunu kısa bir sürede de yükseltebilirsiniz.

Butik

Minimal dizayn ile oluşturulan hazır giyim ve tasarım butikleri, günümüzün en trend iş fikirlerinden bir diğeri. Düşük bir sermaye ile, hem kendi tasarımlarınızı satabileceğiniz, hem de hazır giyim mağazalarından toptan olarak getirdiğiniz malları satabileceğiniz bir mekan; size oldukça fazla kazandıracak bir diğer iş türü. Elbette, bu tür butiklerde orijinallik ve özgünlük en önemli etmenlerden ikisi. Bunların olmadığı bir butiğin pek fazla kazandırdığı da söylenemez zira; ürünlerin her yerde aynı olması, sadece fiyatları düşük olur ise, müşteriyi çeker. Bunun dışında, bir butiğin müşteri çekebilmesi için özgün tasarımlı ürünler satabilmesi şarttır.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

12 comments

 1. Pastane fikri benim de aklımdan geciyordu. Bunu sizin kaleminizden de duymak iyi oldu Gokhan bey. Ama ben daha çok detay istiyorum bu konuda düşük sermayeyle ne yapabileceğimize dair yazılar yazarsanız sevinirim.

  • Sevgili Ataberk,
   Sitede yer alan düşük sermayeyle yapılacak işler başlıklı makalelere göz atmanı tavsiye ederim.

 2. Butik mi herşey tekelleşmişken sizin gibi deneyimli biri butik yazması şaşırtıcı avm lerde ünlü markalar çok ucuza raflarda yerini bulurken butik ürünlerinin fahiş fiyatları ve markasız olması butiği direk eliyor.

 3. Merhaba arkadaslar emlak üzerine belgem var ve mevzuata tapu mevzuat islemlerinide bilmekteyim emlak üzerine is ortagi aramaktayim bay bayan olabilir

 4. pastane işi zordur ama zevklidir. kendimden biliyorum. iyi para bırakır

  • pastanecilik ayrıca çok zevkli bi iş. bir süre yaptık ama şartlar değiştiği için bırakmak zorunda kaldık. pastanecilik düşünülebilir.

 5. İSO 500’de yabancı sermayeli şirket sayısı 125 ile tarihinin en düşük sseviyesinde

 6. 43 yaşında bir ev hanımıyım. Pastane açmak gibi bir fikrim var. Çok iyi suböreği baklava mantı vs yaparım. İyi bir semtte böyle bir yer açmak istiyorum. Bana maliyeti ne olur. Neler yapmalıyım ve getirisi ne kadar olur. Yardımcı olursanız sevinirim

 7. bu site artık güncel değil sanırım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir