Home / Girişimcilik / E-Ticaret Sitesi Kurarak Para Kazanmak

E-Ticaret Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Günümüz internet dünyasında, artık alışverişler de yoğun bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Özellikle, e-ticaret sitelerinin artması ile, insanlar, dışarıya çıkmadan evden dilediği siparişi verip; ayağına kadar getirebiliyor. Üstelik, bu durum hem daha hesaplı hem de daha avantajlı oluyor. Belli başlı pek çok kampanya ve pek çok e-ticaret sitesi olduğundan, bunların rekabet hali; size iyi bir şekilde yansımakta.

Müşterilerin çoğu zaman hesaplı bir biçimde alışveriş yaptığı bu e-ticaret sitelerine siz de sahip olabilir, butiğinizin ya da dükkanınızın mallarını, internet ortamına taşıyarak, internetten para kazanabilirsiniz. Bunun için pek çok yöntem var. İnternette ne satacağınızı bilmiyorsanız internette ne satabilirim yazısına bir bakmalısınız.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

Bir E-Ticaret sitesi açmanın yolları mevcut. Bu tür sitelerin ayakta kalabilmesi için ise iyi bir tanıtım ile, iyi bir reklam gerekiyor. Bu tür reklamlar ve tanıtımlar olmaksızın, ancak bir ilan sitesinde sanal bir dükkan kiralayıp, işinizi görebilirsiniz.

İlan Sitelerinde Sanal Dükkan Kiralamak

İlan sitelerinde, kısa bir süreliğine ya da uzun anlaşmalarla; sanal dükkanlar kurabilirsiniz. Sahibinden.com, Gittigidiyor.com, Ebay.com, Sanalpazar.com, N11.com gibi aracı sitelerde kurulan bu sanal mağazalar aracılığı ile, ürününüz hem ana sayfalarda teşhir edilir, hem de herhangi bir tasarım derdi ile uğraşmaksızın sanal bir mağazanız olur ve ürünlerinizi buraya zahmetsiz bir biçimde eklersiniz. Bu tür işler için, büyük sitelerin iletişim numaralarını kullanmanız, bir ilan sitesinde dükkan kiralamak için doğru yoldur.

e-ticaret-ile-para-kazanmak

Kendi E-Ticaret Sitenizi Kurmak

Kendinize ait bir e-ticaret sitesi kurmak için ise, öncelikle tasarım ve kod bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Bunlardan herhangi birine sahip değilseniz, bir web tasarım şirketi ile anlaşabilir ve güzel bir sermaye ve tanıtım ile bu işe başlayabilirsiniz. Ancak, belirtmemiz gerekir ki oldukça yüksek bir sermaye gerekebilir bu iş için zira günümüz rekabet ortamında maalesef yeni bir site iseniz tutulmanız pek de mümkün değil. Kendi e-ticaret sitenizi kurma konusunda detaylı bilgi için Alışveriş Sitesi Açmak konusuna göz atın.

E-Ticaret Sitesi Kurma Fikri Kârlı mıdır?

Bir E-Ticaret sitesi kurma fikri, elbette kazançlı bir fikir olabilir ancak güzel bir sermaye ve fikriniz var ise. Aksi durumda, ilan siteleri ile iletişime geçip zahmetsiz sanal mağazalar açmak ve oradan kazanç sağlamak da, güzel bir kazanç fikridir.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

2 comments

  1. sadece sanal marketlerde satış yapmak zorunda değilsiniz. Piyasada kendi e ticaret sisteminizi kurmanızı sağlayacak scriptler mevcut. her birinin değeri, kalitesine göre değişiyor. Ama eğer ben open source iş yapacağım derseniz os-commerce kullanabilirsiniz. Fakat düzenlemesi ve istediğiniz şekle bürünmesi için biraz uğraşabilirsiniz. Bence Gökhan bey bu tip konular hakkında da bilgi vermeli.
    İyi günper

    • Ahmet bey,
      verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Kendi e-ticaret sisteminizle hareket etmek istiyorsanız daha teknik hareket etmelisiniz. Daha detaylı bilgi için okuyucularım bana ulaşabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir