Home / İş Fikirleri / En Çok Para Kazandıran İşler

En Çok Para Kazandıran İşler

Merhaba değerli okurlar,

Para kazandıran işler başlığıyla sizlere piyasada en çok para kazandıran iş fikirlerini sunmaya çalışacağım. Başlığın amacı pratik yoldan hızlı para kazanmanızı sağlayacak işleri listelemek. Sizin için hazırladığım iyi para kazanacağınız işlere geçelim hemen.

1- Cep Telefonu Şarj Dolum Makinesi Kiralamak

cep-telefonu-sarj-otomatı

İnsanların elindeki cep telefonları akıllanmaya başladıkça şarj süreleri azalmaya başladı. Gün içinde 2-3 kere şarj doldurma ihtiyacı olan insanlar var. İnsanların bu ihtiyaçlarını gidererek çok para kazanabilirsiniz. Bu aletlerin fiyatları ortalama 1.000 Tl ile 3.000 TL civarında. Demir parayla çalışan bu makinelerde şarj dolum ücretini 1 TL yapmanız durumunda makineyi sabitlediğiniz yere göre günde 100 TL ile 300 TL arasında gelir sağlayabilirsiniz.

2- Bardakta Mısır veya Haşlanmış Mısır Satmak

mısır-satın

Ben yapamam demeyin, mısır satarak hızlı para kazanın. En çok para kazandıran işlerden biri olan mısırın maliyeti düşüktür. Mısırı haşlayarak veya bardakta satabilirsiniz. Haşlanmış veya bardakta bir mısırı 2,50 TL’den satabilirsiniz. Bir adet mısırın maliyetinin 50 kuruş olduğunu hesaplarsak ve tanesini 2,50 TL’ye pazarladığınızı düşünürsek günlük 100 adet mısır satışında maliyetiniz 50,00 TL, toplam cironuz ise 250,00 TL olacaktır. 250,00 – 50,00 = 200,00 TL günlük karınız olacaktır. Yani ortalama günlük 100 adet mısır satmayı başabilirseniz 200 TL kazanma şansınız var. Aylık kazanca döktüğümüz zaman ise 6.000 TL’lik bir kazanç görünüyor. Mısır satma işimi hafife almayın. Unutmayın, süüt gibi mısırı kim almaz?

3- Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak

tavuk-yetistiriciligi

Yaşadığınız çevre uygunsa ve bahçeli bir eviniz varsa tavuk besiciliği yapın. Türkiye’de kümes hayvanlarının tüketimi çok fazladır ve ihtiyaç had safhadadır. Devlet tarafından gerekli denetimlerin yapılmasını sağlayarak bu işi yapabilirsiniz. Tavuk yetiştiriciliği en çok para kazandıran işlerdendir. Ortalama 5 tavuk 1 sene içinde 50 tavuk olarak dönüş sağlayabilir. Bu hayvanların yumurtalarından ciddi anlamda kazanç sağlayabileceğiniz gibi etinden de kazanç sağlayabilirsiniz. Yumurtaları satın alan büyük şirketlerle anlaşma sağlayarak düzenli olarak yumurta temini sağlayabilirsiniz.

4- Kurbanlık Büyük Baş Hayvan Yetiştiriciliği

kurbanlık-koyun-satışı

Bu süreç en fazla 1 yıllık bir süreçtir. Bu para kazandıran işi yapabilmeniz için özellikle çiftliğe sahip olmanız gerekmektedir. Çok ciddi kar payı olan kurbanlık büyük baş besiciliği için zaman harcamanız gerekebilir. Bildiğiniz gibi kurbanlık büyükbaş fiyatları kurban bayramı geldiğinde ortalama 2 katına çıkıyor. Henüz gelişimini tamamlamamış bir büyük baş hayvanı ucuz fiyattan sayın alıp 1 yıl boyunca besleyerek maliyetinin yaklaşık 5 katına satabilirsiniz. İşin detaylarını üstatlarından öğrenebilirsiniz. Ama bu işi yapabilmeniz için bir miktar sermayeniz ve hayvanlara bakabileceğiniz büyük bir araziniz olmak zorunda.

5- İcra İhalelerine Girmek

icra-ihaleleri

Yukarıda işler zahmetli geldiyse bu iş tam size göre. İhale kovalayın. İcradan satılan malları %50 ucuzuna alma fırsatını elde edin. Her ne kadar iyi mallar %50 fiyatından daha yukarıya alıcı buluyorsa da şansınızı denemekten çekinmeyin. Öncelikle bu işin mantığını anlatacağım. İcra ihaleleri, icra dairelerindeki borçluların borcunun ödenmesini sağlamak maksadıyla devlet tarafından borçlunun taşınır veya taşınmaz mallarının satılmasıdır. İcra ihalelerine girebilmeniz için, malın hesaplanan değerinin %15 ile %20 arasında belirlenen bir teminatı icra dairesine yatırmanız gerekir. Aksi takdirde ihaleye giremezsiniz. Teminatınızı yatırdıktan sonra ihalede pey ileri sürebilirsiniz. Eğer bir miktar sermayeniz varsa mutlaka en çok kar getiren taşınmaz (ev, arsa) ihalelerine girin. En çok parayı buradan kazanırsınız.

Örneğin piyasa değeri yaklaşık 200.000 TL olan bir ev, icra ihalesiyle 100.000 TL’den satışa çıkacaktır. Bu evi 150.000 TL’ye aldığınızı dahi düşünsek 50.000 TL karınız olacaktır. Günümüzde emlak piyasasının durumunu göz önüne aldığımızda 1 sene sonra evi sattığınızda 250.000 TL’ye satabilirsiniz. Yani 1 sene içinde 100.000 TL kar elde edebilirsiniz. Bu kar marjı çok yüksektir ve her zaman bu şekilde sonuçlanmayabilir. İhaleye sizinle birlikte giren kişilerin psikolojilerini, kafalarındaki fiyatı iyi ölçüp değerlendirme yapmalısınız. Peki nereden başlayacaksınız? Artık icra ihaleleri devlet kontrolü altına alındı. https://esatis.uyap.gov.tr/esatis/index.html bu siteden istediğiniz ildeki/ ilçedeki ihalelere göz atabilir, teminat yatırarak ihale önceki pey ileri sürebilirsiniz. Bu yazımda para kazandıran işleri anlatmaya çalıştım. Anlamadığınız bir konu olduğunda konu başlığı altına yazın lütfen.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

9 comments

  1. icra ihalesi olayı çok iyi. daha önce birkaç kere girip yarı fiyatından daha fazla miktara mal almıştım. Değerlendirilebilir bir seçenek olarak görünüyor. başka fikirleri paylaşmanızı dört gözle bekliyorum gökhan bey.

    • Yorumunuz için teşekkür ederim mustafa ali bey. Web sitemi güncellemeye devam ediyorum. Farklı iş fikirleri ile ilgili makalelerimi yakında yayınlayacağım.

  2. Az sermaye ile günlük kazanç sağlamak isterseniz hayaller peşinde koşmanıza gerek kalmadan Kültür Bakanlığından Onaylı iL Milli Eğitim Müdürlükleri izinli okullarda gösterim işi için bayilik alabilirsiniz.Riski olmayan bi okadar da eğlenceli ve geliri yüksek bir iş fikri için iletişime geçebilirsiniz.

  3. Gökhan bey merhaba amerika ürün getir ile ilgili bir kaç sorum vardı acaba maille görüşme şansımız varmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir