Home / İş Fikirleri / Freelance Yapılabilecek İşler ve İnstagramdan Para Kazanma

Freelance Yapılabilecek İşler ve İnstagramdan Para Kazanma

Teknolojinin çığ gibi büyüdüğü günümüzde artık rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Bu yöntemlerden biraz bahsedecek olursak; Web site sahipleri iş yoğunluğundan ötürü artık editörlük işlemleri için farklı kişilerle çalışmayı planlamaktadır. Eğer bu konuda kendinizi deneyimli olarak görüyorsanız Freelance Editör olarak çalışabilir ve çok güzel gelir elde edebilirsiniz. Ya da günümüzde sıkça kullanılan İnstagram üzerinde de ürün tanıtımı yaparak para kazanabilirsiniz. Şimdi sizlere bu iki işten ne şekilde para kazanılabilir hakkındaki yazımızı paylaşıyoruz.

Freelance Editör Olmak

Araştırma merakınız veya haber hazırlama gibi konularda tecrübeli yada kendinizi hazır hissediyorsanız yeteneklerinizi online platformlarda sergileyerek düzenli bir ek iş sahibi olanağına sahip olabiliriniz. Editörlük hizmeti için önce kendinize ait bir odayı, çalışma ofisi haline getirmenizi tavsiye ediyoruz. Bir internet sitesine de ihtiyacımız var. Günümüzde bulunan internet siteleri ve bloglar, müşterileri için makale yazarları arayışı içindedir. Bu sitelere editörlük hizmeti için başvurmak artık çok kolay. İş ilân sitelerini günlük olarak takip edebilir ve kendinize uygun bir editörlük hizmeti arayan kişilerle anlaşmaya varabilirsiniz. Online forumlarda editör ve yazarların bir araya geldiği kategoriler bulunur. Bu alanlarda takip yaparak editörlük hizmeti verebilirsiniz.

Close-up of secretary’s hands doing paperwork

Ziyaretçi sayısı fazla olan internet sitelerine yazılarınızı gönderebilir ve sürekli tıklanan bu sitelerde sizi içeriklerinizin de yeterli tıklamayı alarak kendi reklamını kendi yapmış olacaktır. İlk etapta müşterileri etkilemek adına ücret talep etmemek de yerinde bir karardır. Güvenilirlik kazanmak adına ise online katılacağınız internet sitelerini ve daha önce çalıştığınız müşterilerimizi referans gösterebilirsiniz. Editörlükte aranan birkaç özellik vardır. Bir konu hakkında detaylı araştırma yapabilecek olmanız, yazma dilini akıcı bir şekilde kullanmanız ve yazım kurallarına uymamız ve elbette WordPress bilgisine sahip olmanız yeterlidir. Özgeçmişimizin de sağlam olması önem arz ediyor. İlk olarak ücretsiz internet sitelerinde kendinizi geliştirmeli ve daha sonra kendi internet siteniz ya da blog’larınızda editörlüğe başlayabilirsiniz. Günlük yazı âdetine bağlı değişen kazanç miktarlarını ayırdığımız zamana göre hesaplamak da mümkündür. Günümüzde fazla yorulmadan yapılabilecek işler arasına giren editörlük hizmetleri sürekli her sektörde aranan bir nitelik olarak, birçok iş ilânında rastlanan görevlerden biridir.

Gerekli araştırmaları yaparak editörlük yapmaya başlayabilirsiniz. Ön koşulları sağladığınız sürece farklı takipçiler kazanarak, çevrenizi artırabilir ve bu sayede sizleri tavsiye edecek olan kitlelerle sürekli iletişim halinde olabilirsiniz. İnternet ve sanal platformların yeteri kadar tercih edildiği günümüzde, imkânlarımız elverişliyse beklemeye gerek kalmadan tercihinizi yapmalısınız. Özgeçmiş hazırlamalı ve belirli müşterilerle irtibata geçmeli ve sitelerde ve pazarlama ortamlarında adınızın geçmesi adına, varsa ürünlerinizin tanıtımını yapmalısınız. İnternet sektörünün ne kadar gelişmiş olduğunu söylemeye gerek yok. Birçok insan artık Freelance Editörlük yaparak çok güzel paralar kazanabilmektedir. Ayrıca bu iş için sadece biraz sabırlı olmanız yeterli olacaktır. Çünkü sizlere verilen konularla ilgili bir takım araştırmaları yaparak müşterilerinizle iletişim halinde olabilir ve çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Günümüzün en çok kazandıran sanal uygulamalarından biridir ve birçok insan da tercih etmektedir.

İnstagram’dan Para Kazanmak

Çıktığı ilk zamanlarda sadece görüntü paylaşmayı sunan bir ağ olarak İnstagram,günümüzde artık çok çeşitli imkânlar sunuyor. En az 7 saniyelik videoların yayınlandığı uygulamalardan sonra artık 15 saniyelik videolar da eklenebilmektedir.Bu yeni özellikle sayesinde artık video paylaşımcılar bu durumu fırsat biliyor ve gelirler elde etme çabasına gidiyor.Sürekli pazar arayışı içinde olan onlinepazarlamacılar,İnstagram üzerinden ürün satmayı, hizmet sunmayı ve reklam yapmayı iş edinmiş ve ek gelir konusunda çalışmalarına devam etmektedir.

İnstagram’daki linkler tıklanamamakla birlikte,yayınlarınızı Facebook ve twitter üzerinden yayınlayabiliyorsunuz. Paylaşacağınız linklerin akılda kalması da çok önemlidir.İnstagram’dailkişiniz takipçi sayımızı arttırmak olmalı.Sayfanızda yer alan görüntü ve videoların tamamının takipçi listesine uyumlu olması da gerekiyor.Kişilerin dikkatini çekmek zorundasınız. Örnek verecek olursak;yayınlayacağınız bir e-kitap kapağının fotoğrafını paylaşabilirsiniz ve bu durumu reklam amaçlı kullanabilirsiniz. Eğer bir eğitim videosu hazırlayacak olursanız da; bu videonun ilk 15 saniyesini de yayınlamanız yeterlidir.Üyelik davetlerinde kullanabileceğiniz bir mesaj hazırlamak,sizi çekici kılabilir.

instagram-money

Üyeleriniz sizi daha iyi tanımak için yine kısa bir videoya ihtiyaç duyacaktır. Ürünler satarak para kazanmakta oldukça kolay hale gelmiştir ve ürünler mi yoksa dijital ürünler mi sunacağınıza dakarar verdikten sonra işe koyulmalısınız. Yine bir örnek verecek olursak; bayanlardan oluşan bir grubunuz varsa takı, kozmetik ve sağlık ürünleri satışlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. İnstagram üzerinden ürün tanıtımını yapmanın birkaç yolunu da sizlere sunalım; Ürünün tanıtıcı resimlerini ve videolarını kullanarak sadece tanıtım amaçlı göstermeyi planlayın.Yani ürünün tamamını kişilerle paylaşmayınız. İnsanlarda gerekli merakı oluşturduktan sonra bir sonraki süreçte biraz daha detay verebilirsiniz.

Ürününüzle ilgili 15 saniyelik sunumlar hazırlayın. Ürününüzün hangi özelliklerini ön plâna çıkarmak istiyorsanız bu kısımlar üzerinde yoğunlaşıp reklamınızı yapın. Kısa bir anket yapmanız da işinizi kolaylaştırmak açısından uygun olabilir.Müşterilerin taleplerini video izlemek mi yoksa resim görmek mi olduğunu anladıktan sonra tanıtıma başlayabilirsiniz. Müşterilerin instagram fotoğraflarından oluşan bir albüm de hazırlamanız çok güzel olabilir ve kişisel internet sitenizde paylaşarak dikkat çekmeniz de harika bir adım olacaktır. Onaylı olarak yapılması gereken bu uygulamadan sonra takipçi sayımız ister istemez artıyor olacaktır. Farklı hizmetler sunabilir ve müşteri odaklı çalıştığınızıispatlayabilirsiniz ve daha rahat gelirler elde edebilirsiniz. Bu konuda da bazı ipuçları vermek gerekir. Hedef kitlemizi takip ederek müşterilerin işlerine odaklanabilir ve farklı fikirler sunabilirsiniz. Hizmetlerimizin reklamlarını da yaparak varsa blog sitelerinizde paylaşabilirsiniz. Para kazanana kadar ücretsiz olarak tanıtım hizmeti sunmanız da çok önemlidir.Bu müşterilerin de hoşuna gider. Müşteri görüşlerinden oluşan bir platform kurabilir ve bu sektörde ne kadar ciddi olduğunuzu da gösterebilirsiniz. İnternet alt yapılı seminerlerin tanıtımını da yaparak daha kolay kazançlar elde edebilirsiniz. Çünkü bu seminerler kazanç elde etmek için en iyi yöntemlerden biridir ve kolaylıkla ürün satışları gerçekleştirilebilir.Ne kadar çok insan katılırsa ek gelirimiz de o kadar artarak devam eder. Yine böyle bir seminer için 15 saniyelik bir video hazırlamanız yeterli olacaktır. Seminerin paylaşılacağı güne dikkat çekmek adına; hatırlatıcı metinler ya da grafikler paylaşın ve dikkatleri üzerinize çekin. Güzel geri bildirimler kesinlikle olacaktır. Yapılacak olan bu seminerde konuşmacıları tanıtan küçük grafikler oluşturarak dikkat çekmelisiniz.

Sonuç olarak instagram’ı artık sadece ilginç bilgilerin yer aldığı bir paylaşım platformu olarak düşünmemelisiniz. Bu yüzden çok ciddi kazançlar sağlanabilecek bir platform olduğu da verdiğimiz örneklerden görülebilmektedir. Facebook ve Twitter’dan daha fazla etkili olan bu sosyal paylaşım platformu üzerinden birçok sayfayı takip edebilir ve sundukları hizmetleri görebilirsiniz. Tamamen pazarlamacılık üzerine çalışan kişilerin büyük gelirler elde ettiğini söyleyebiliriz. Bu konuda fazla zaman kaybetmeden sizlerde bir hesap açın ve beğeni kazanmaya başlayın. Daha sonra varsa ürünleriniz, hızlı bir şekilde tanıtımlarını yaparak satış yapma işlemlerine geniş kitlelere ulaşarak başlamalısınız.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir