Home / İnternetten Ne Satılır / Google Adsense ile Para Kazanma

Google Adsense ile Para Kazanma

Google adsense, geçmişten günümüze gelen internet dünyasında hayli kârlı bir iş fikri. Sektörler, sektör kazançları gibi terimlerin dolandığı bu iş fikri sektöründe, oldukça iyi kazanan insanlar da var; bir türlü kazanamayan, hatta adsense sistemine kabul görülmeyen insanlar da. Bu sebepten, Adsense almaya çalışmak da meşakkatli bir işlem. Bugün, sizlerle Google Adsense’den nasıl para kazanılır sorusunu cevaplayacak ve aklınıza gelen soru ve sorunları sizlerle çözmeye gayret edeceğiz.

Pek çok insan için Adsense, bir nevi ek iş görünümünde ancak hayatını bu sektör ile geçindiren insanlar da yok değil. Adsense, kazdıkça kazasınız gelen bir toprak gibi, karşınıza yeni hedefler ve yeni mücevheratlar çıkarabiliyor. Bunları değerlendirmek ise, sizin elinizde.

google-adsense-ile-kazanin

Adsense’den Nasıl Para Kazanabilirim?

Kısaca ve basit yoldan anlatacağız.

Adsense, tamamı ile web siteleri üzerine kurabileceğiniz reklam ağlarından oluşan bir sektör. Google, sizin web sitenizi Adsense ağına kabul ettiğinde, size birkaç kod sağlıyor. Bu kodları, sitenize entegre ettiğiniz vakit, sitenize giren her ziyaretçi size kazandırmış oluyor. Kazandırılan bu paralar, önce Google’a, ardından aylık olarak size geliyor. Oldukça basit bir işlem yani.

Bunun için gereken ilk şey, web sitesi. Eğer, henüz bu işe başladı iseniz; kişisel bir web sitesi bu iş için uygun olabilir. Kişisel web sitenizi açtıktan sonra, içerisine kategorilerinizi yerleştirip, mümkün olduğunca özgün içerikler oluşturmanız beklenir sizden. Bunlar, güncel ya da ilgi alanınız olan konulardan, kısacası her şeyden olabilir. Önemli olan özgün içerik olabilmesidir.

Bu yol ile, bir süre sonra hitlenecek ve Google sıralamalarında yükselecek sitenize Adsense ağına katılma talebi sunmanız mümkündür. Ancak bu yolla oluşturulan web siteleri, incelikle ve zeka ile oluşturulmalıdır.

Adsense ve Seo

Blogunuzu açıp, seo çalışmaları da yaptırabilmeniz mümkün ancak bunu ilk dönemde öğrenebilmeniz biraz zor. Seo çalışmaları, Google algoritmasına uyum sağlayıp sitenizi Google üzerinde üst sıralara çekmek için uğraşır; ilk etapta siz, bunlarla uğraşamayacak kadar acemi olduğunuzdan, bu işleri zamanla; seo bloglarından kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer, bu işe gerçekten meraklı iseniz, birkaç seo kitabı da edinebilirsniiz. Ancak, kişisel web bloğunuzu en azından altı ay güncel tutmanız akabinde adsense almamanız için pek bir sebep yok.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Anketörlük Yaparak Para?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim? Günümüze internet üzerinden veya daha farklı basit işler yaparak para …

2 comments

  1. google adsenseden çok ciddi para kazanana insanlar olduğunu biliyorum. Yazıdada bahsedilmş zaten 2005ten beri var olan bi sistem. zamanında adsense hesabımız olsaydı şimdi köşeyi dönmüştük. akıl edemedik.ama yinede çok geç kalınmış sayılmaz. google adsenseden para kazanma fikri aklımda hep vardı.yazınız için teşekkürederim gökhan bey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir