Home / Bayilik Veren Firmalar / Hangi Bayiliği Almalıyım?
bayilik

Hangi Bayiliği Almalıyım?

”Girişimde bulunmak isteyen ve bayilik  almaya karar verenlerin nelere dikkat etmesi gerekiyor” konusunu inceleyeceğiz. Bu yazıyı yazmadan önce birkaç bayilik alan girişimciyle de görüştük. Bayilik alırken nelere dikkat edilmeli , hangi bayiliği almak avantajlı, hangi bayilikten kaçınmalı, bayilik sözleşmesinde nelere dikkat edilmeli gibi konulara değineceğiz.

Bayilik alırken bilinirlik, destek ve profesyonellik, yatırım maliyeti ve talep konusu altında inceleyebiliriz. Bunlardan en önemlisi talep konusu.

Bayiliğe Talep Var mı?

Bulunduğunuz şehirde o bayiliğe ne kadar talep olur? Benzer içerikteki bayiler iş yapıyor mu ? bu gibi soruların cevabını bulmanız gerekli. Örnek vermek gerekirse Mersinde tantuni bayiliği akılsız bir iş olacaktır. Çünkü her yerde tantunici var ve hepsi kendi ismiyle marka olabiliyor.Köfteci Ramiz bayiliği büyük şehirlerde tutabiliyorken küçük şehirlerde pek rağbet görmeyebilir. Bayiliğe karar verirken talep konusu bu yüzden çok önemli. Talep yoksa eğer kazançta yok demektir.

bayilik

Bayilik alırken diğer bir dikkat edilecek husus ise yatırım maliyeti. Büyük firmalar ilk yatırım maliyetini oldukça yüksek talep edebiliyor. Örnek vermek gerekirse burger king franchise giriş bedeli 40.000 dolar ve işletme sermayesi 700.000 dolar civarında. Kalabalık şehirlerdeki AVM lerde akıllı bir yatırım olabilir bu maliyete karşın. Buna rağmen çok daha düşük giriş bedeli ile bayilik veren , prefosyonel olmayan, adı yeni duyulmaya başlanmış firmalarda var. Bu firmalarda giriş bedeli düşük olsa dahi, müşteri kazanmanız oldukça zor olacaktır.Bayilik alacaksanız bilinir, profesyonel ve talep görecek firmalarla anlaşmanızda fayda var. Bu firmaları zaten bütün AVM’lerde görmeniz mümkün.

Farklı bayilik fikirleri için En Karlı Bayilik Fikirleri sayfamıza da göz atın.

Bayilik Şartlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Bayiliğin sona ermesi durumunda , sizi tazminat yükümlülüğü altına sokabilecek maddelere karşı dikkatli olun. Girişiminiz başarısız olursa ve o işe son vermek isterseniz, Firma karşınıza ”İmaja Zarar Verme” maddesiyle çıkmasın.

2- Uyuşmazlık durumunda ”Hangi ilin mahkemeleri yetkili ifadesine” Bütün mahkemeler ” yazın.

Diğer bütün maddeleri okurken dikkatli olun. Ucu açık maddelerin sınırlandırmasını yapın.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Kişisel Mini Klima Satarak Para Kazanmak

Kişisel mini klimalar, geçen kurak mevsimlerde hemen herkesin baş tacı olacak şekilde üretilmeye geçtiğimiz yıl …

12 comments

 1. Ne iş yapacağım diye düşünürken sermayesiz ve risk almadan bir iş düşüncesi aklınıza geldiğinde biz size profosyönel destekle yanınızda bulunuyoruz.Kazanmak bu kadar kolay olmamıştı.Para kazanmak istiyorsanız iş modelimizi inceleyin ve temsilci olarak sizde kazanmaya başlayın.

  http://www.ekisimkani.com

 2. 3 yıldır konyada oto kirama işi ile ugrasıyorum 80mılyar ila 90 mılyar arasında ortaga dııl bı dosta ıhtıyacım var cok karlı oldugu kadarda getırısı ve masrafı az bı meslek bulundugum semtte tek tabancayım yanı benden baska yapan yok nasılmı merkeze 70 klometre uzaklıkta ve halıyle bulundugum semtın ınsanı benden kıralıyor arabalarını yanı 10 mılyara alırsınız bı araba baktı omuyor satarsınız 9 mılyara hosunuza gıtmedıgı zaman bırakırsınız ben gecen sene konya merkezde demırcıler otomotıve 470 mılyar para kaptırınca bıraz belım bukuldu ama cabuk toparladım arayın göruselım ayrıntıları vereyım saygılarr 5454651145

 3. Selamlar, adım umut 25 yaşında üniversite son sınıf öğrenciyim.- Kendime ait küçük atölyem var ve burada ‘elektronik tablo, led tabela, normal tablo, duvar saati, masa saati üretimi de yapmaktayım amatörce.Dileyenler benimle iletişime geçebilir. öğrenmek isteyenlere yardımcı da olmak isterim. 0542 824 51 71 –

 4. Kastamonu tosyadayım ne tür bir bayilik alabilirim veya ne iş yapabilirim bir fikri olan varmı yardımcı olurmusunuz 0544 213 64 04

 5. 50-55 bin lira sermaye ile ne iş yapabilirim.Ankara cebecide oturuyorum

 6. Selman öztürk

  Size 0543 820 5353 bu numaradan bilgi verebilirim

 7. Adıyamanin bi ilçesinde ikamet ediyorum . 25 yaşındayım kendi iş yerimi açmak istiyorum ne yapabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir