Home / Girişimcilik / İlginç İş Fikirleri ile Para Kazanma Yöntemleri

İlginç İş Fikirleri ile Para Kazanma Yöntemleri

Günümüz gençlerinin, internet çağı ile birlikte pek çok devre nazaran, ilginç fikirlerle sahada olduklarını görmekte ve bilmekteyiz. İş fikirleri de, bunlardan bir tanesi ve gençlerden, özellikle eski çağlardan beri kullanılan ticaret yöntemlerini geliştirerek, ilginç iş fikirleri icat ettiklerini görüyoruz. İlginç iş fikirleri kapsamında, internet ile ilgili pek çok madde olsa da; günümüzde, ikinci el tişört satarak bile kazanan insanlar mevcut.

ilginc-is-fikirleri-ile-para-kazanma-yontemleri-1

İkinci El Tişört Satmak

Gençler arasında, özellikle semt pazarlarında kurulan tezgahlar aracılığı ile satılan bu tişörtler ya da kıyafetler, oldukça rağbet görüyor. Gençler tarafından satılan ve yine gençler tarafından alınan bu tişörtler, genelde birkaç kez giyilmiş olan kıyafetlerden oluşuyor ve herhangi bir mağazadan alacağınız tişörtlere göre oldukça kazançlı bir alışveriş yapmanız mümkün. Günümüzde, merkezi semt pazarlarında görebileceğiniz bu satıcıların öğrenciler olduğunu, bilmenizde fayda var.

Sosyal Medya Fenomenliği

Sosyal medya fenomenliği de, günümüzün ilginç iş fikirlerinden. Twitter, Instagram, Vine gibi platformlarda fazla takipçi ve etkileşim alan insanlara genelde “fenomen” gözü ile bakılır ve bu fenomenler genelde komedi ve mizah içerikli paylaşımları ile bilinirler. Yine bu fenomenlerin, günümüzde oldukça fazla para kazandıklarını bilmekteyiz. Özellikle, belli başlı ajanslar bu fenomenleri hem tanınırlıkları hem de fanları açısından bünyesine katıyor ve söyleşi, konser gibi etkinliklerde ön sırada yer veriyorlar. Bu durum hem sponsorluk hem de kazanç açısından fenomenlere yarar sağlamakta.

Bir sosyal medya fenomeni olmanın pek çok yolu var, bunu internetten bol bol araştırabilirsiniz ancak günümüzde pek çok ajansın da bu fenomenleri “yarattıklarını” belirtelim. Yani, geçmişte epey kolay olabilirdi ancak günümüzde biraz zor olduğu da aşikar.

Saç Satmak

Saç satmak, eskiden beri süregelen ve kadınların hoşlandığı bir eylem aslında. Zira, sağlıklı saçlarını kesmeye karar veren kadınlar, bunları satmaktan da hiç gocunmuyorlar. Özellikle günümüzün kısa saç modası ile epey örtüşen bu kazançlı iş sayesinde, hanımlar dönem dönem bu ticareti gerçekleştirip oldukça güzel paralar kazanabiliyorlar. Hem de, zahmetsiz bir şekilde.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir