Home / Girişimcilik / İstanbul’da Evde Ek İş Fırsatları

İstanbul’da Evde Ek İş Fırsatları

İstanbul denince akla akıllara sıkıcı uzun trafik, gereksiz kalabalıklar gelir. İstanbul’da çalışmak başlı başına bela olabiliyor, sadece işe gidip gelirken zaten bir bakmışsınız saatler geçmiş. Sabah erkenden kalkıp işe gitmek ve eve döndüğünüzde yorgun olmak gerçekten hoş olmayabiliyor. Tüm bu zahmetlere katlanılmasına rağmen bireyler yaptıkları işlerden çok fazla kazanamamaktadır ve kendilerine ek iş bakmaktadırlar. İnternetin gelişmesiyle birlikte sağlanabilecek yeni ek iş ilanları bulabilir veya internetin geniş kullanıcı ağı nimetinden yararlanarak internet üzerinden farklı şekillerde elbette ki para kazanabilirsiniz. Böylelikle evde bacaklarınızı uzattığınız yerden çok fazla yorulmadan geceleri ek işlerinizi yapabilir ve ay sonunda kendinize çok güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Bu yazımızda bireylere internetten nasıl ek iş bulmaya çalışılır veya internet üzerinden ne gibi işler yapılır bunları anlatacağız. Konuyla alakalı Ek İş Yapmak İstiyorum makalemi de okuyabilirsiniz.

ek-gelir

İnternetten İstanbul Ek İş İlanları Bulmak

Bu konuda üzerinde çok durmak istemiyoruz. Çünkü artık internetinde kullanımıyla rahat iş modelleri ortaya çıktı ve gereksiz yere kendinizi yormamanızı öneriyoruz. Öncelikle hangi konulara yeteneklisiniz bunları bir kağıda yazın ve tavsiyemiz gerçekten yapmayı hoşlandığınız şeyler üzerinden bir iş bulmaya çalışmanız aksi takdirde sabah ve akşamlarınızın nasıl geçtiğini bilmeden kendinize sadece işlerle sıkıcı bir hayat kurmuş olursunuz. İlk olarak yeteneklerinize bir göz atın ve Google gibi arama motorlarında örneğin “XXX yaparak para kazanmanın yolları” gibi aratarak bu konuda bir iş var mı bakabilirsiniz. Her konuda ek iş ilanı bulmak tabii ki zordur bu yüzden yapmayı sevdiğiniz her şeyi ve üzerinde usta olduğunuz yeteneklerin hepsini göz önüne alarak hepsine göre sırayla arama yapmanız. Bulduklarınızın notlarını alın, şu şirkette şu pozisyonda şu zamanlarda çalışacak eleman aranır gibi ilanlara rast gelebilirsiniz. Yapacağınız ilk şey bunları not alıp bulduğunuz işleri nerede bulduysanız sırayla telefonla aramak ve kendi zamanınızdan bahsedip gerçekten size uyuyor mu bir bakmak. Eğer size uyuyorsa ertesi gün boş bir zamanınızda ilgili yere gidebilir ve iş hakkında daha detaylı görüşebilirsiniz. Eğer kendinize ait kişisel bir blog veya bir web siteniz varsa, Google gibi arama motorlarında siteniz üzerinden size ulaşmalarını sağlayarak reklamlar yapabilirsiniz. Bu daha çok dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Google üzerinden yapılacak reklamlarda, anahtar kelimeleri doğru kullandığınız sürece sadece size işe almak isteyenlere ulaşabilirsiniz. Böylelikle yine pek bir zahmete katlanmadan –tabii ki belli bir maliyeti olacaktır- oturduğunuz yer üzerinden size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Tabii bu sürecin kısa sürmenizi beklemek doğru değildir. Bu sırada sizin iş aramanıza devam etmeniz sizin yararınıza olabilir. Çünkü reklamın onaylanıp, yayınlanmasından itibaren size işe almak isteyenlerin ortaya çıkması kısa süreli bir olay değildir. Bir gün yaptığınız reklamı unutabilirsiniz ve hiç beklemediğiniz anda telefonunuz çalar ve aradığınız kriterlerde işin size geldiğini görebilirsiniz. Tabii o zaman işi tercih edip etmemek yine sizin kararınız. Daima internetin bu güçlü nimetlerinden yararlanmanız her konuda size kolaylıklar sağlayacağından eminiz.

kayseride-ek-is

Evde Yapabileceğiniz İşlerle Kendinize İstanbul’da Ek İş Sağlayabilirsiniz

İstanbul’da uzun trafiklere ve gereksiz kalabalıklara girmek istemeyen bireyler daha çok kendilerine evde yapabilecekleri yeni işler aramaktadırlar. Bunun en büyük sebebi sabah 7 akşam 5 işlerindeki ulaşım sorunuyla beraber istedikleri maaşı alamamaları ve emeklerin boşa çıkmasıdır. Gün boyu kendilerini bu iş için harcayan birçok insan gereksiz yoruluyor ve en düşük asgari ücret alıyorlar. Ülkemizde asgari ücret içinde İstanbul’un sıkıntılarını çekmek gerçekten bireylere zor şartlar sağlıyor. Evde yapabileceğiniz kolay işler sayesinde hem İstanbul’un sıkıcı uzun trafiklerinden ve gereksiz kalabalıklara girmekten kurtulacaksınız hem de çok fazla yorulmadan gerçekten ek gelir sağlayabileceksiniz. Hatta bu işlere kendinizi verdiğinizde gerçek işinizden daha çok gelir elde edebildiğinizi zamanla görebileceksiniz. İnsanların paranın zor kazanıldığına dair olan düşünceleri internetin gelişmesiyle yavaşça yıkılmaya başladı. Çünkü çok enerji sarf etmeden kendinize güzel kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Bunlardan ilki makale yazarlığı olabilir. Türkçe imla kurallarını biliyor ve kelimelerinizin akıcılığına güveniyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Makale yazarlığı, sadece imla bilgisi gerektiren bir para kazanma yöntemidir. Sizin yazacağınız konu hakkında internetten birkaç araştırma sonrasında aklınızda kalan belli başlı ifadeleri kendinize uyarlayarak yeni yazılar ortaya çıkarmak ve bunlardan 100 kelime başına gibi güzel ücretler çıkartabilirsiniz. 5-10 TL gibi bir maliyet harcayıp kendinize bu konu hakkında e-kitaplar satın alabilir ve bu kitaplar üzerinden bu işi nasıl yapacağınıza dair püf noktalar öğrenebilirsiniz. Yine böyle düşük bir maliyetle satın alacağınız seo kitapları ile kendinize seo bilgisi edinirseniz. Bu işi daha güzel şekilde yapmanız mümkün, belli bir süre sonunda bu işte profesyonelleştikçe internet sitelerine kendi belirlediğiniz fiyatlar çerçevesinde ilan verebilirsiniz. Makale yazarlığında, günlük yazdığınız makale sayısını çoğaltabilirseniz ay sonunda üniversite okuyup işe girenlerden daha çok kazanç sağlamanız mümkündür. Kendi kişisel blog ve siteniz varsa sitenizde referanslarınızı gösterebilir, size ulaşabilecekleri iletişim bilgilerini sağlayabilir ve kendi siteniz üzerinden reklam yapabilirsiniz. Sosyal medyadan da yine kendinizi duyurabilir ve birçok iş teklifinin size yönlenmesini sağlayabilirsiniz.

ek-iş

Diğeri e-ticaret yöntemi ile para kazanmak olabilir. Günümüzdeki modern ticaret ile eski ticareti karşılaştırmak gerekirse; eskiden ticaretin büyükçe bir sermaye gerektirerek kurulup geliştiğini, modern ticaretin ise çok az bir maliyetle kendi işinizi kurabileceğinizi görebilirsiniz. E-Ticaret sektöründe oldukça fazla talep olmasının yanı sıra bu işe girmeden önce kendinizi bu iş üzerinde geliştirmeniz şart. Çünkü gün geçtikçe bu sektörde rekabet git gide artmaya başladı. Kendinizi geliştirdikten sonra yapacağınız doğru çalışmalar sayesinde e-ticaret sektöründe bir anda kendi yerinizi alabilir ve oldukça yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. E-Ticaret sektöründe öncelikle moda konusunda oldukça büyük rekabet var eğer bu kategoriye girecekseniz gerçekten bir daha düşünmenizi tavsiye ederiz. E-Ticaret sektöründe yapabileceğiniz en doğru yatırım çok pahalı olmayan ürünler satmaktır. İnsanların sizi tercih etme sebepleri olmalı ki diğerlerinden bir farkınız olsun. İnsanlar çok pahalı ürünlere para vermek istemezler ama ucuz ürün bulduklarında çokça satın alırlar. Bunu göz önünde bulundurarak pahalı ürünler satmamaya özen gösterin. Kendiniz tanıtmak amaçlı yapacağınız Google ve Sosyal Medya Reklamları ile doğru anahtar kelimelerin yardımıyla hedef kitleye kolayca ulaşabilir ve kendinize potansiyel müşterilerinizi kısa sürede bulabilirsiniz. Yapacağınız seo çalışmaları ile sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşıyabilirsiniz. Sitenizde hem rakiplerinizden farkınız olsun diye hem de kendinizi tanıtmak amaçlı indirimler yapabilirsiniz. Akıllıca düşünülmüş indirimler ile potansiyel müşterilerinizi sevindirebilir ve sizi yakınlarına tavsiye etmelerini sağlayabilirsiniz.

Gün geçtikçe gelişen internetle birlikte daha birçok iş modeli ortaya çıkacaktır. Yeniliğe ayak uydurmak her zaman insanların yararına olduğuna inanıyoruz. Yeniliklere açık olmalısınız, yeni bir şey çıktığında veya bulduğunuzda mutlaka internetten araştırıp o şey aklında bilgi sahibi olun. Belki de gün gelir araştırırken aklınıza yeni iş fikirleri gelir ve sizde teknolojiye uygun kendi işinizi çıkartıp. İnsanların sizi tercih etmesini sağlayarak, evde oturduğunuz yerden müthiş paralar kazanabilirsiniz.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Anketörlük Yaparak Para?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim? Günümüze internet üzerinden veya daha farklı basit işler yaparak para …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir