Home / İş Fikirleri / Kârlı İş Fikirleri

Kârlı İş Fikirleri

Bugünlerde işe gidip gelmek tam bir sıkıntı olmaya başladı. Sabahları erkenden kalkıp işinizin saatine yetişmeye çalışmak,  işinize geç kalmak gibi sıkıntı çektiğiniz her gün bir sürü durumla karşılaşırsınız. Gece mesaiye kalmak, sürekli emir altında çalışmak yine sıkıntılı durumlar arasında kalmaya yöneliktir. Günümüzde hem teknolojinin gelişmesiyle hem de elle tutulabilir iş kurmak isteyen herkes öncelikle “Ne yapsam kazanırım?” diye araştırmalar yapmalıdır. Teknoloji ile birlikte sürekli gelişen sektörler insanlara birçok iş fikri bulmalarını sağlamıştır. Günümüzde insanların neye ihtiyacı varsa, neleri eksikse bunları tamamlamak için düşünmeye başladığınızda aklınıza iş fikirleri sırayla gelmeye başlayacaktır. Bugünlerde kendi işinizi kurmak isteyebilirsiniz, bizde sizin için bu yazımızda kârlı iş fikirlerini anlatacağız.

Businessman attracts money with a large magnet

Çevre Dostu İş Fikirleri

Günümüzde çiftçiliğe önem gitgide azalmaya başlamıştır. Çünkü artık şirketler çiftçiye destek çıkmak yerine onları ezmeye başlamışlardır. Özellik Trakya bölgesinde yapılan tarımla şirketlerin buğday, mısır, ayçiçeği vb. ürünleri Türkiye için karşılamaya çalışılmaktadır. Çiftçilerimizin düşük satım fiyatlarından yüksek maliyetli gübrelere kadar birçok alanda şikâyetleri vardır. Bu yüzden çiftçilerimizin önemi her geçen gün azalmakta olup, gerekli tarımsal ihtiyacı yurtdışından almaya başladık. Oysa çiftçilerimize gereken önem verilse, hem ülkemiz açısından hem de çiftçilerimiz açısından çok kârlı fırsatlar ortaya çıkar. İşte bu yüzden çiftçilere yönelik yapacağınız işlerde, çiftçilerimizin tekrar işe başlamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin: Gübre kullanımı sadece bahçeli evlerin bahçelerinde değil, büyük alanlarda da kullanılmaktadır. Bu yüzden Organik Gübre tasarlayıp bunu satarak hem evlerin bahçelerinde daha doğal ürünlerin yetişmesine hem de çiftçilerimizin tarlalardan yetiştirdiği ürünlerin daha doğal olmasına olanak sağlayabilirsiniz. Sadece ürünü tasarlayın, geliştirin, kullanıma hazır hale getirin ve ürününüzü tanıtın. İnsanların ilgisini çekmeyi başarırsanız, ürününüze talep o kadar artacaktır.

timthumb

Bunlardan bir diğeri de doğa dostu eko yeşil çatılardır. Yeni nesil bu yeni çatıların işine girerek, çevredeki görüntüyü daha doğal hale getirebilirsiniz. Yemyeşil çatı iş fikri, gelecekte birçok şirket tarafından tercih edilecek ve baktığımız her yerde yeşillendirilmiş çatılar görmek mümkündür. Eko çatılar sayesinde aynı zamanda çatılarınızda çim ve bitkiler yetiştirebileceksiniz. Düşününce, çatıdan topladığınız organik ürünler ne kadar eğlenceli bir fikir olduğu da ortaya çıkmaktadır. Bu fikir apartmanların bahçesi olmaması sebebiyle apartmanlar tarafından tercih edilebilecek bir fikirdir.

Teknolojiyle İlgili İş Fikirleri

Günümüzde o kadar hızlı gelişmekte olan teknoloji insanların daha rahat yaşamasıyla beraber eğlenceli birçok oyuncaklar çıkmıştır. Evlerimizde bulunana birçok şeye bir göz atmak gerekirse, birçoğu teknolojinin gelişmesiyle çıkmış teknolojik aletler. Sokakta insanların kullandığı akıllı telefonlardan artık önlerine bakmaz oldular. Akıllı telefondan ziyade bide insanların kollarında akıllı saatleri var bu saatler hiç telefonu cepten çıkarmaya gerek kalmadan kısaca işlerinizi halletmenize olanak tanıyor. İnsanlar artık oturduğu yerden evdeki eşyalarını satabiliyor, kullanmadıklarını satabiliyor. Oturdukları yerden tek bir tıklamayla bankada hiç sıra beklemede işlerini hallediyorlar, tek bir tıkla faturalarını ödüyorlar. Gördüğünüz üzere insanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik birçok yenilik yapıldı.

karli-isler

Bunlardan biri sanal gerçeklik gözlüğüdür. Sanal gerçeklikler çok eskilerden beri filmlerde kullanılırdı. İnsanlar bunun olacağına dair hiçbir düşünceleri yoktu. Bilim kurgu filmlerinin göz bebeği olan bu sanal gerçekliklerin bir gün günümüzde gerçekten olabileceğine kimse inanamazdı. Sanal gerçeklikle insanlar 3D filmleri daha gerçekçi izleyebiliyorlar. Bir televizyon ekranından daha büyük bir yerde filmin içinde olmayı herkes ister. Filmler dışında oyunları sanal gerçeklik ile oynadığınızda sanki o oyunun içindeymiş gibi kendinizi hissetmenize olanak sağlıyor. Bu gözlük ile çıkabilecek iş fikirlerinde, ya fabrika kurar bu gözlükleri üretebilirsiniz ya da bu ürünü alır ve stant açıp insanların bu ürünü denemesini sağlayabilirsiniz. Gerekli izninizi aldıktan sonra işlek yerlerde açacağınız stantlarla dakika başına yapacağınız ücretlendirmelerle daha önce bunu denememiş olan birçok insana bu ürünü deneme fırsatını verebilirsiniz. İlgi çekici olmasıyla beraber insanların bu ürüne talebi artacaktır ve denemek isteyeceklerdir. Bu gibi açacağınız stantları gerekli izinleri alıp daha da arttırabilirsiniz. Örneğin: Yine gerekli izinleri alıp işlek caddelerde açacağınız stantların başına kendi tuttuğunu çalışanları koyabilir ve böylece daha çok yerden daha çok insan seçip sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz. İstanbul’un kalabalık birçok caddeleri var, bu caddelerde her birine kuracağınız stant her gün oradan geçen binlerce insandan onlarcasını belki de yüzlercesini etkileyecek ve denemek isteyeceklerdir. Bu ürün sayesinde hem kendi işinizi kurmuş olursunuz hem de rahat bir şekilde kazanç sağlamış olursunuz.

Bir diğeri kurumsal yazılım tasarımı geliştirmektir. İnsanların önceleri önce yazılımların veri tabanını oluşturma ve ardından tasarıma geçme gibi çabaları vardı. Bu artık gün geçtikçe değişmeye başlıyor. Daha çok tasarıma önem veren şirketler –ki haklılar- güzel tasarımlar sayesinde insanların ilgisini çekmekle, o yazılımdan para kazanılmasını sağlıyorlar. Yazılımda özellikle yazılıma koyacağınız reklamlar ve bu reklamları kaldırmak için isteyeceğiniz ücretle birçok insanın sizin yazılımızda reklam istememesinden dolayı ya satın alacaklar ya da satın almayıp reklamlar üzerinden kazandıracaklar. Artık şirketler mobil uygulamalarında masrafı çıkarabilmek için bu yolu seçiyorlar. Öte yandan tasarıma önem verdiğinizden dolayı özenle seçilmiş bir tasarım kullanıcıların dikkatini çekip, hoş bulmalarını sağlayacaklardır. Bu tasarımların zorluk derecelerinden kolay olması halinde insanların hem kolay hem de hoş tasarlanmış yazılım seçmeleri her zaman onlar için bir artı olacaktır.

Bir diğer kârlı iş fikri ise büyük veri oluşturmaktır. Nedir bu büyük veri? Büyük veri, internetteki sosyal medyalar dâhilinde toplanan düzensiz bilgilerin düzenli hale getirildikten sonra bu verilerin şirketlere bir reklam ve pazarlama yolu olarak sunulmasıdır. Büyük veriler genellikle büyük şirketler tarafından tercih edilirler. Dönemin hızla gelişen internetinden sosyal medyayı kullanarak pazarlama yolu, şirketlere gün geçtikçe daha fazla kâr sağlamakta ve bir süre sonra şirketlerin pazarlama ve reklam maliyetini azaltmaktadır. Güzelce hazırlanmış bir strateji şirketlerin ürünlerinin doğru bir şekilde potansiyel müşterilere ulaştırmaya olanak sağlayacaktır. Bu yüzden şirketler çokça büyük verileri tercih edeceklerdir.

Bir diğer kârlı iş fikri ise e-ticarettir. E-Ticaret eski ticaret modelinin aksine daha az iş gücüyle ve daha az maliyetle kendi ticaret modelinizi oluşturmaya olanak sağlıyor. İnternetten aldığı güçle birlikte büyükçe pazarlara ulaşabilen bu ticaret modeliyle kısa zamanda büyük kârlar elde etmek mümkün oluyor. Bu yüzden artık insanlar çokça sermaye gerektiren eski model ticaret yerine çok küçük bir maliyetle de kurulan ve dünya çapına ulaşan bu yeni nesil ticaret modelini tercih ediyorlar. Doğru hazırlanmış bir reklam stratejisi ile doğru hedef kitleye ulaşabilir ve kısa sürede ticaretinizi Türkiye hatta dünya çapında tercih edilmesini sağlayabilirsiniz. Dünya çapında tercih edilmek için tabii ki sitenize yabancı dil seçeneği ekleyip, yabancı dildeki anahtar kelimeleri kullanarak; arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve insanların tek bir aramayla size kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yabancı diliniz olmasına da gerek yok üstelik internette sizin için sayfanızın çevirisini çok ucuz maliyet karşısında yapabilecek birçok kişi mevcuttur.

Bu ticaret modelleri gün geçtikçe artabilir. Özellikle teknoloji sektöründe her geçen gün çıkan yeni bir uygulama veya site insanların yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmesin olanak tanıyor. En kısa zamanda herkesin bu tür işlere girişip para sıkıntısı çekmemelerini diliyoruz.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir