Home / Girişimcilik / Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Kuru Temizleme Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Kuru temizleme dükkanları, son zamanlardaki yükselişi ile göze çarpan iş fikirlerinden bir tanesi. Özellikle, ivme kazanmasını sağlayan şeylerden bir tanesi, kesinlikle şehirlerdeki zenginlik oranının artış sağlaması. Merkezi yerlerde ve AVM’lerde, büyük şehirlerin en azından birkaç tane kuru temizleme firmasına sahip olduğunu görebilirsiniz rahatlıkla. Bu durum, hem şehrin daha refah bir hal aldığını, hem de zenginleştiğini gösterebilir.

kuru-temizleme-dukkani-acarak-para-kazanmak-1

Kuru Temizleme Dükkanı Nerede Açılmalıdır?

Kuru temizleme dükkanları, genelde şehir merkezlerinde ya da zengin muhitlerde açılabilir. Özellikle, zengin semtlerde açılacak, rakibi olmayan bir kuru temizleme dükkanı, size güzel kazançlar sağlamasının yanında bir isim hakkı; marka da verebilir. Kendi markanızı, rakibiniz olmayan bu semtlerde, kaliteli bir şekilde çalışırsanız rahatlıkla yaratabilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?

Bir muhit ya da AVM’de bir mekan kiraladıktan sonra, bu ufak mekana önce donanımlarınızı almalısınız. Donanımlar, kaliteli ve prestijli markalardan olur ise, uzun zaman kullanabilirsiniz. Eğer olmaz ise, maalesef kullanabilmeniz mümkün değildir ve hatta müşterilerin getirdiği giysilere, kumaşlara zarar verebilir. Bu sebepten, olabildiğince kaliteli araçlar edinmeye özen gösterin. Güzel bir sermaye ile açabileceğiniz bu dükkana donanımlar ardından nitelikli elemanlar alabilir ve ardından, devlet için gerekli belgeleri de düzenleyerek; iletebilirsiniz. Sonrasında, yalnızca dükkanı açmak kalıyor geriye. Dükkanın dizaynı, olabildiğince temiz ve bakımlı olmalıdır. Her müşteri, içeriye girdiğinde bazı şeyleri kolaylıkla hissedebilmeli ve güven duymalıdır. Aksi halde karanlık ve salaş bir kuru temizleme dükkanına kimse kumaşını temizlesin diye; bir şey bırakmayacaktır.

Kuru Temizleme Dükkanı Karlı Bir İş Fikri midir?

Kuru temizleme dükkanları, oldukça karlı bir iş fikri olmasının yanında, eğer yakınında ya da muhitinde rakip dükkanlar varsa; ancak onların üzerine çıkabildiği vakit karlı bir iş fikri haline gelebilir. Özellikle, marka ve fiyatınızla öne çıkmanız, zaman zaman belli başlı fiyat indirimlerine gitmeniz, müşterilerinize abonelik sistemi kazandırmanız ve işlerini hesaplı yaparak kampanya ve fırsatlar yaratmanız; onların da sizin de muhitte kalıcı olmanızı sağlayabilecek etkenlerdendir. Muhitte tek kuru temizlemeci dükkanı sizseniz, endişelenmenize lüzum yok.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir