Home / Girişimcilik / Oyun Parkı Açarak Para Kazanmak

Oyun Parkı Açarak Para Kazanmak

Günümüzün en iyi iş fikirlerinden bir tanesi de, oyun parkı sektöründe bir iş yeri sahibi olma fikridir. Bunu, belli başlı bayilikler yapsa da; bireysel olarak da bir marka bazında çalışabilmeniz mümkün. Özellikle AVM’lerin içerisinde çocuklar için en azından bir tane olan bu oyun parkları, genelde çocuğun ebeveynlerinden sıkılıp orayı istemesi ile epeyce kazanç sağlar. Zira, ebeveynler de rahat alışveriş yapmak istediklerinden bu duruma epey sıcak bakarlar.

oyun-parki-acarak-para-kazanmak-1

AVM içerisinde rahatça bulunabilecek bu oyun parklarını açmak, günümüzde sermayesi olan bir birey için oldukça kolay. Bugün, bir oyun parkının, bir girişimci tarafından nasıl açılabileceğini sizlere anlatacağız.

Oyun Parkı Nasıl Açılır?

Birinci adım, öncelikle hedef bir kitle bulmaktır. Bu hedef kitleyi bulmak için ise genelde AVM’ler tercih edilir. Bu AVM’ler aracılığı ile, genelde katların ortalarında ya da kapalı  mekan bir alanın kiralanması, yine tercih edilen türlerden. Akabinde, anlaşmalar yapıldıktan sonra; tutulacak alanın değerlendirilmesi oldukça önemli. Eğer, mağazalari kapalı bir alan tercih etti iseniz, bunun dizaynı ve mimarisi iyi bir şekilde tasarlanmalıdır. Özellikle, çocuklar için ilgi çekici bir tasarım, duvar kağıtları ve benzeri işlerle kolayca halledilebilir. Yine, çocukların ilgisini çekmek amacı ile; gıda ve abur cubur bölümünün yapılması da elzemdir.

Çoğu oyun parkı, kart sistemi ile çalışmakta günümüzde, pek az jeton kullanımı kaldı. Siz de bir kart sistemi oluşturabilir ya da bayilik aldığınız şirketten kart sistemi talep edebilirsiniz. Genelde, bayiler bu konuda siz söylemeden gerekeni yaparlar.

Odak noktası, çocuklar olan bu tür eğlence mekanlarında en önemli konu oyun araçlarının çeşitliliği ve kalitesidir. Özellikle, sadece oyun cihazları ile kalmayarak; hokey, çarpışan araba, lego alanı gibi alanların kurulması; bu tür oyun parklarında, günceli yakalamak açısından oldukça önemlidir.

Oyun Parkı Kârlı Bir İş Fikri midir?

Eğer, AVM içerisinde size ek bir oyun parkı yok ise, hiç şüphesiz bir AVM’de oyun parkı açmak oldukça kazançlı bir iş fikri olarak karşınıza çıkacaktır. Bunun dışında, başka bir konumda oyun parkı açmak, iyi bir tanıtım gerektirir.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir