Home / İş Fikirleri / Part Time İş Fikirleri

Part Time İş Fikirleri

Part time iş fikirleri, genelde öğrenciler için ek kazanç ortamıdır ve sağlanabilecek en doğru para kazanma kaynağıdır. Bu tür işlerde, belli bir saat başına ücret alır ve saatinizi doldurduktan sonra ayrılırsınız. Gündelik, haftada birkaç gün ya da sadece hafta sonları gidebileceğiniz bu işler, genelde kafe, bar ve benzeri yerlerde olabilir. Bunun dışında, pek çok satış temsilcisi ve müşteri temsilcisi de part time olarak görev yapabilmektedir. Bugün, sizin için part time iş fikirlerini listeledik.

part-time-is-fikirleri-1

Müşteri Temsilciliği

Part time olarak bulabileceğiniz bir iş olan müşteri temsilciliği, genelde büyük ya da küçük formattaki şirketlerin standında ya da kasasında durmanızla başlayıp, sonrasında yükselebileceğiniz ve şirketin formatına göre ünvanlar kazanabileceğiniz bir iş sistemi. Özellikle, bölümünüz işletme, finans bazlı bölümler ise, bu tür işleri kolaylıkla bulabilir ve hatta bu işlere kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

Genelde, bu tür şirketler de zaten işletme ve benzeri mezunları ya da öğrencileri, kadrolarına alıyorlar.

Sinema Görevlisi

Sinema görevlisi olmak da, part time bir iş fikri olarak karşımıza çıkabilir. Özellikle son zamanlarda artan gişe destek ve sinemada bilet kontrol görevlileri alımında, genelde öğrenciler tercih ediliyor. “Hem eğlen, hem çalış” sloganı ile işe alınan bu öğrenciler, part ya da full time olmak üzere diledikleri gibi çalışabiliyorlar. Yapmanız gereken şey ise çok basit, film bittikten sonra koltuktaki kaba çöpleri almak, film girişinde bilet kontrollerini sağlamak, gözlükleri toplamak, vesaire.

Uzaktan Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Yeni nesil müşteri hizmetleri merkezlerinde özellikle iş açığı çok fazla. Ve Bu iş açığını öğrencilerle kapatmak isteyen şirketler de keza, öyle. Bu tür şirketlerde iş bularak, gececi ya da gündüzcü olarak part time iş bulabilmeniz mümkün. Oldukça avantajlı ve kapalı bir alanda çalışma fırsatı ile gayet cazip olan bu iş fikrinde yapmanız gereken tek şey kurumun gelen telefonlarına bakmak ve telefondaki müşteriye destek vermek. Pek çok çalışan bu işi vardiyalı ya da part time tercih etmekte ancak siz günün belli bir saatinde de gidip, çalışabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi şirketlerden alabilmeniz mümkün.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir