Home / İş Fikirleri / Part Time (Yarı Zamanlı) İş Fikirleri!

Part Time (Yarı Zamanlı) İş Fikirleri!

Part time kelime açılımı olarak yarı zamanlı demektir. Part time iş denildiğinde anlaşılacağı üzere akla yarı zamanlı çalışarak para kazanmak gelir. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bir iş modelidir. Part time iş tabii ki sadece öğrencilerle sınırlı kalmamaktadır. Öğrencilerin dışında geceleri boş geçirmek yerine çalışmak isteyenler, sabahları boş geçirmek istemeyip çalışmak isteyenler gibi ikiye ayrılabilir. Üniversite öğrencilerinin bazıları sabah okuluna giderken geceleri de çalışmak isterler bazıları da ikinci öğretim olarak gece okula gidip sabah çalışmak isterler. İşte tam da bu konuda asıl olarak bu iş modeli öğrencilerin göz bebeğidir diyebiliriz. Bu zamanlarda internet çağınında gelişmesiyle birçok kazanç sistemi ortaya çıktı ve kolay bir şekilde yarı zamanlı çalışarak para kazanılabiliyor. Bu yazımızda birkaç yenilikçi part time iş modelinden bahsedeceğiz.

Part Time Eğitmenlik Yaparak Para Kazanmak

İnsanların birçok yetenekleri olabiliyor bunlar yüzmekten tutun aşçılığa, yabancı dilden tutun piyanoya kadar birçok alanda genişletilebilir. Bu yetenekler doğuştanda bir insanda olabilir, sonradanda öğrenilebilir. İşte tamda burada eğitmenler yani bir nevi öğretmenler görev yapar ve yeteneklerini bir şekilde başka kişilere öğreterek aktarırlar ve o konuda ustalaşmalarını sağlarlar. Bugün insanların kendi yeteneklerini ve ustalık alanlarını keşfetmesi onlara yeni bir kazanç yolu sağlayabilecektir.

31

Bunlardan biri aşçılık eğitmenliği olabilir. Yemeklerinize gerçekten güveniyorsanız, bu iş tam size göre olacaktır. İnsanların çoğu yemek yapmakta usta değil ve gerçekten yemek yapmaya kalktıklarında kötü manzaralarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu yüzden bu kötü manzaraları düzeltmek adına, sizden eğitim almak isteyecek bir sürü insanlar olacaktır. Ya bir eğitim merkezinde ücretli eğitmen olabilirsiniz ya da kendi kursunuzu verir saat başı alacağınız ücretlerle kendinize yeni kazanç yolu sağlayabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir konu, eğer kendi kursunuzu açmak istiyorsanız sosyal medya ve Google gibi belli yerlerde reklamınızı yapabilir ve daha çok öğrenci kazanabilirsiniz. Aynı zamanda yeni kitap modeli e-kitaplar artık günümüzde gitgide yaygınlaşmaya başlamıştır. Boş zamanlarınızı kitap yazmaya ayırabilir ve hem öğrencilerinize hem de başkalarına bu işin nasıl yapıldığını her türlü inceliklerini ayrı kitaplar şeklinde satarsınız. Bu yeni e-kitaplarınızın da elbet bir karşılığı olacaktır, güzel bir ücret belirleyerek kitaplarınızı internetten satar ve aynı zamanda kurs vermeye devam edebilirsiniz. İşi gerçekten iyi yapıyorsanız bunu gören öğrenciler zaten çevresine sizi tavsiye edecekler ve sosyal medyalarında yaptıklarını yayınlayarak sizin bir nevi referanslarınız olacaktır.

part-time-is

Bir diğeri ise yüzme eğitmenliği olabilir. Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber insanların çoğunun yüzme bilmemesinden dolayı denize gitmekten keyif almazlar. Bu insanları hedef kitle seçebilirsiniz, yüzme bilmeyen günümüzde birçok insan var. Belli bir işletmeye ücretli eğitmen olarak girebilir ve çocuklardan büyüklere herkese yüzme öğretmeye başlayabilirsiniz. Bu konuda yine özel kurs verebilir ve internetin gücünden yararlanarak reklam yapabilirsiniz. Böylece hem geniş bir kitleye ulaşmış olur hem de yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

HomeOffice-Part-Time-Çalışma-İmkanı

Yabancı dil eğitmenliği yaparakta para kazanabilirsiniz. Yabancı diliniz kuvvetliyse bunu başka kişilere aktararak hem onların öğrenmesini sağlayabilir hem de cebinizi doldurabilirsiniz. Günümüzde insanların kendi isteğiyle yabancı dil öğrenmek istemelerinden ziyade artık işletmeler iş alımlarında en küçük bir iş için bile kişilerin yabancı dil bilmesini istiyorlar. İş başvurularında artık yabancı dil bilen kişiler bilmeyen kişilere göre daha çok öne çıkıyor. işletmelere yabancı dil öğretmenliği başvurusu yapabilir veya özel kursunuzu açabilirsiniz. Özel kurslarda alacağınız saat başı ücretlerin miktarlarını ne düşük ne yüksek tutmaya çalışın düşük olursa siz kazanmazsınız ve bir süre sonra sıkılmaya başlarsınız eğer fiyat yüksek olursa bu seferde bireylerin sizi tercih etmeme sebeplerinde yer alırsınız. Ortalama bir fiyat belirledikten sonra günümüz internetinin müthiş reklam gücünü kullanarak kursunuzu duyurabilirsiniz.

Hediyelik eşya yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer el işçiliğinize güveniyorsanız, bir sürü hediyelik eşya yapabilirsiniz. Özellikle bugünlerde sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte sosyal medyada satışları yapılan bu hediyelik eşyalar, üstünde uğraşacağınız işçiliğe göre fiyat kategorilere ayrılabilir. Böylece uğraştığınız emeğin karşılığını alır, cebinize de para koymuş olursunuz.

Sosyal Medyadan Part Time İkinci El Satış Yaparak Kazanabilirsiniz!

Günümüzde internetin 4 milyar kullanıcı sayısına ulaşmasıyla beraber. Tür tür ve yeni yeni telefon uygulamaları çıkmaya başlamıştır. Sosyal medya gün geçtikçe gelişmekte ve yeni sosyal medya siteleri eklenmektedir. İlk başla Facebook’un çıkmasıyla başlayan bu dev sosyal medya serüveni  7’den 70’e herkesi etkilemektedir ve 7’den 70’e diyebileceğimiz bir kullanıcı ağına sahiptir. Instagram’ın en büyük nimetlerinden biride üzerinden kendinizi çok sıkmadan takipçilerinize bir şeyler satmaktır. Gerçekten zahmetsizce yapılan bu işe önce güzel bir profil açmakla başlayabilirsiniz. Ardından profil bilgilerini özenle doldurmanızı –ki bu gerçekten önemlidir- istiyoruz. Çünkü profilinizin bilgileri özenle doldurulmuş olması insanların sizi geri takip etmesi bakımından gerçekten önem arz etmektedir.

Instagram’dan ikinci el eşya satarak para kazanabilirsiniz. Bu iş modeline sermaye gerektirmeden evde gereksiz kalmış eşyalarınızı satmaya başlayabilirsiniz. Evde sizin kullanmadığınız birçok eşyayı bireyler kendileri için sürekli arıyor. Yani sizin evde gereksiz diye kenara attığınız bir eşya bir başkasının almak istediği bir şeydir ve bireylerin site site gezerek bunları aramaya çalıştığı da bilinmektedir. Öncelikli olarak evde gereksiz kullanmadığınız eşyaları bir kenara çıkartın ve bu eşyaları sırayla resimlerini çekerek profilinize yerleştirin. Açıklama kısmına ilk olarak ürün hakkında gerekli bilgiyi, ne kadar kullandığınızı, ürün fiyatı hakkında bilgi yazmanız gerekmektedir. Ayrıca açıklama kısmına yapacağınız doğru etiketlemede sizin daha geniş bir kitleye ulaşarak daha fazla takipçi kazanmanızı sağlayabilir. Takibe takip sistemini kullanarak önceden açılmış ikinci el profillerindeki takipçilerden ve beğenilerden insanları takip ederek geri takip oranınızı arttırabilir ve düzenli yaptığınız taktirde kısa zamanda çok takipçiye ulaşabilirsiniz. Bir süre sonra sizin uğraşmanıza gerek bile kalmayacaktır. Çünkü tavsiye üzerine siz daha çok duyulacak ve bir süre sonra kendi kendine takipçileriniz artmaya başlayacaktır. Instagram’ın yeni çıkardığı ücretli reklam sisteminide kullanabilirsiniz. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra sitesinden yapacağınız reklam başvurusunda belli bir ücret karşılığında kendi reklamınızı yaptırabilir ve kendinizi yormadan geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Tabii bu reklamları yine diğer sosyal medyalar dahil olmak üzere internet sitelerinde reklamınızı yaparak satış alanınızı daha çok genişletebilirsiniz. Günümüzde yaşanan fiyatların yüksek olmasından dolayı bireylerin ikinci ele talebi gün geçtikçe artmaktadır. İstediklerinin çoğu internet üzerinde ikinci elden bulunca ikinci el alan bireylerin ihtiyacını karşılamak için işte bu sosyal medya pazarı ortaya çıkmıştır.

Bir diğeri de Facebook Sayfası açarak ikinci el satışı yapabilirsiniz. Bu konu hakkında fazla üzerinde durmayacağımızı açıkça söyleyebiliriz. Çünkü Instagram’dan daha çok gideri olabilir ve sayfanızın beğenisini çoğaltmak gerçekten zahmetlice bir iş olacaktır fakat  Facebook üzerinde doğru strateji ile yaptığınız reklamlar sayesinde sadece ikinci ele talebi olan insanlara ulaşabilir ve geri dönüşleri çoğaltabilirsiniz. Giderinizi azaltmak için yapabileceğiniz en iyi şey, gösterim başına değil de tıklama başına ücret ödemenizdir. Böylece kendi belirlediğiniz maliyet çerçevesinde, reklamınızı yapabilir ve Facebook üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçta internetin gelişmesiyle ortaya birçok yenilikçi part time iş modelleri ortaya çıkmaya başladı. Gerçekten zahmetsizce yapılan bu işler sayesinde bazen ara sıra oturduğunuz yerden bazen de yarı zamanlı çalışarak kazancınızı gün geçtikçe katlayabilirsiniz.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Anketörlük Yaparak Para?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim? Günümüze internet üzerinden veya daha farklı basit işler yaparak para …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir