Home / Bayilik Veren Firmalar / Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2015

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2015

Merhaba değerli okurlar,

Bu yazımda uzun uzun 2015’te sermayesiz bayilik veren firmalar ve bu firmaların şartlarından bahsetmeye çalışacağım. Başlıkta da belirttiğim gibi yalnızca ücretsiz, yani sermayeye ihtiyaç duymayan bayilik modellerini anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; sermayesiz franchise veren firmalar yalnızca isim hakkı ve bunun gibi hava parası diye adlandırabileceğimiz paraları istemese de, kurulum veya ürün alma kaydıyla bayilik sözleşmesi yapacaklardır. Şöyle ki, diyelim bir çiğ köfte bayiliği aldınız. Ücretsiz bayilik veren çiğ köfte firması size kendi markasını, kendi ticari ünvanını, kendi iş yeri tasarımını kullanmanıza müsade ediyor. Bu tür fedakarlıklardan ücret talep etmiyor. Fakat bu firmalar, franchise sisteminin mantığında da anlaşılacağı üzere sizle sözleşme yaparak belli bir süre kendilerinden mal almanızı istiyorlar.

Örneğin 1 yıl boyunca yalnızca benden ürün alarak benim markam, tasarımım ve ticari ünvanım altında satmanı istiyorum diyecektir. Bu durum her iki taraf açısından da win win yani kazan kazan mantığıyla çalışmaktadır. Ücretsiz bayilik veren firmalar bu şekilde unvanlarını daha fazla kitleye duyururken küçük yatırımcı da büyük ticari firmanın müşteri portföyünü kendisine çekerek kazanç sağlamaktadır. Her iki taraf açısından da kazanç kapısı sağlayan bu sistem birkaç farklı şekilde çalışıyor.

İlki, koltukçuluk sözleşmesi diye adlandırılan sözleşmenin yapılmasıyla gerçekleşir. Koltukçuluk sözleşmesi, ürün alımı konusunda yaptığınız sözleşme çerçevesinde ödemenin mal satışı yaptıktan sonra satıcıya ödenmesi anlamına geliyor. Örneğin franchise aldığınız firmadan 10 ton ürün aldınız. Aldığınız bu ürünü 1 ay sonra sattınız. 1 ay sonra ürün ödemesini gerçekleştiriyorsunuz. Diyelim ki 10 ton ürünün yalnızca 7 tonunu sattınız, 3 ton kaldı. Aranızdaki sözleşme çerçevesinde kalan 3 tonu iade edebilirsiniz. Fakat bu ürünler kısa sürede bozulacak ve telef olacak ürünlerdense satıcı iade şansınızı elinizden alabilecektir. Bu sebeple satabileceğiniz kadar ürün almaya dikkat etmeniz gerekiyor. Diğer bir durum ise, koltukçuluk sözleşmesinin daha sert düzenlenmesi diye adlandırılabilir. Örneğin, satıcıdan 10 ton ürün aldınız. Satıcı bu ürün bedelinin peşin ödenmesini isteyebilir. Böyle olduğu takdirde yine satabileceğiniz kadar ürün almanızda fayda var.

Ücretsiz bayilik veren firmaları incelediğimizde birkaç sektörün ipi göğüslediğini görebiliyoruz. Bu konumuzda 2 firmayı tanıtacağız.

ucretsiz-franchise-20151- MealBox Bayilik

Mealbox, Türkiye’nin ilk ve tek Gurme Türk Yemekleri restoran zincirlerinden birisidir. Bu zincirin bir parçası olmak istiyorsanız Mealbox’un şartlarını taşımanız gerekiyor. Mealbox restoran zincirinin hedefi, 2016 yılında Türkiye genelinde 150 restoran ile 2 milyondan fazla müşteriye hizmet vermek olarak belirlenmiş. Mealbox, taze ve sağlıklı, lezzetli yemeklerini özel bir sunumla müşterisine sunan Türk Gurme Yemekleri zinciridir. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda Ödüllü Mealbox kutusu, paket serviste devrim niteliğinde adımlar atıyor. İş modeli ve Düşük yatırım maliyetleriyle franchise almak isteyenlere cazip fırsatlar sunuyor. Peki bu fırsatlar neler? İşte sıralama:

 • Yemek pişirmek yok!
 • Yüksek kira giderleri yok!
 • Düşük personel giderleri
 • Güçlü pazarlama desteği
 • Sosyal Medya- Pr- Kurumsal İşbirliği

İstanbul’da hem avrupa hem de anadolu yakasında Cihangir, Etiler ve Altunizade başta olmak üzere toplam 16 şubeyle müşterilerine hizmet veren firmanın bayilik başvuru işlemleri de yine ön kabul olarak internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Franchise süreci ise şu şekilde sıralanmış:

 • Başvuru formu doldurma
 • Yüz yüze görüşme
 • Lokasyon belirleme
 • Teknik Eğitim ve şubede pratik eğitim
 • Açılış pazarlama planı
 • Açılış

Firma Bilgileri

Firma Ünvanı: Online Market Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş.

Adres: Barbaros Mah. Mimar Sinan Cad. No: 125 Yenisahra / Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0216 324 8137

E-Posta: franchise@mealbox.com.tr

Bayilik Başvuru Formu:  https://www.mealbox.com.tr/franchising.html

2- Tavuk Dünyası

Tavuk Dünyası “bambaşka bir lezzet, çok farklı bir konsept” sloganıyla tanıtımlarını yapıyor. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde restoran zinciri olan firma özellikle Almanya, Çin, Hollanda, Avusturya ve Rusya’da franchise hizmetlerini devam ettiriyor. Bayii adaylarında aradıkları özelliklerin başında, dinamik, hizmet vermeyi seven, yatırım ve büyüme hedefi olan tüm zamanını bu iş için harcamayı hedefleyen kişi ve kurumlar bulunuyor. Tavuk Dünyası bayilik için öncelikle ön başvuru formunun doldurularak gönderilmesi gerekiyor. Ön başvuru formunu gönderen bayii adayları daha sonra yüz yüze irtibata geçilerek şartlar ve koşullar değerlendiriliyor. Tavuk Dünyası’na franchise başvurusu yapan adaylarla yüz yüze görüşüldükten sonra eğer mevcutsa fizibilite çalışmaları yapmak üzere bayilik açılmak istenen lokasyonda incelemeler yapılıyor. Yer ve lokasyonun uygun olduğu kanaatine varıldıktan sonra tavuk dünyası konseptine uygun tasarım ve mimarı projeler üzerinde bayii adayı bilgilendiriliyor. Diğer tüm şartlarda anlaşıldığında mimarı proje çizimi yapılarak uygulamaya geçiliyor. Açacağınız restorana alacağınız çalışanlarınızın eğitimi ve işe alma prosedürleri Tavuk Dünyası tarafından yönlendirilerek gerçekleştiriliyor. Kısaca, ilk başvurudan sonuna kadar Tavuk Dünyası’nın yönlendirmesi ve vereceği eğitimlerle restoranınızı satışa uygun hale getiriyorsunuz. Bu iş için firmanın operasyon ekibi her zaman sizin yanınızda olarak yönlendirmeleri yapıyor. Önemle belirtmek isteriz ki, bölgesel bayilik hizmeti vermeyen bu firma, her şehir için ayrı ayrı başvuru kabul ediyor.

 • Altın Yumurtlayan Tavuk’a başvuru yapmak için : http://www.tavukdunyasi.com/franchise-basvuru-formu/
 • Türkiye Bayiliği İçin : 0533 607 59 94 – 0216 399 17 80
 • Almanya Bayiliği İçin : GSM. +49 177 5022030
 • Çin Bayiliği İçin : GSM. 0086 138 189 836 63
 • Hollanda Bayiliği İçin : GSM. +031 63 9702694
 • Avusturya Bayiliği İçin : GSM. +43 676 664 26 55
 • Rusya Bayiliği İçin : GSM. 0533 607 59 94

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Kişisel Mini Klima Satarak Para Kazanmak

Kişisel mini klimalar, geçen kurak mevsimlerde hemen herkesin baş tacı olacak şekilde üretilmeye geçtiğimiz yıl …

14 comments

 1. Çok güzel paylaşım. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Teşekkürler.

 2. Yazılarınızı beğeniyorum benim az sermayeli riski minimum bir ise ihtiyacim var yardımlarınızı bekliyorum

 3. tavuk dünyası için tel. görüşme yaptım yazınız üzere 50000euro isim bedeli alıyolar yanlış bilgi veriyosunuz yazınızda

  • Güray bey, şirketler politikalarını güncelleyebiliyorlar. Yazının giriş tarihinde ücretsiz olan bayilik ücretli hale getirilmiş olabilir. Yazımı en kısa sürede güncelleyeceğim. Bilgi notu için teşekkür ederim

 4. Tecrübelerinize saygı duyuyorum.bişey sormak istiyorum.sizce önümüzdeki kışa atılım için ne tür bi iş tavsiye ederseniz.sabit stand veya seyyar stand şeklinde.

  • Kış aylarında seyyar stand kazançlı olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Sabit standları ise bir AVM’de aktif hale getirmeniz kazanç açısından ciddi etki yapacaktır.

 5. Paraf Film 2016 yılı bayiliklerinde özel avantajlarla hizmet vermekte.Günlük Kazanç sağlayacağınız bir işe sahip olmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.İl Milli Eğitime bağlı okullarla çalışan firmamız 81 ilde bayilik vermektedir.Şuan 36 ilde bayiliği olan firmamız yeni yatırımcılarını beklemekte.

 6. İL BAYİMİZ OLMAK İSTERMİSİNİZ ? TV REKLAM LİNK youtube.com/watch?v=2-h7u9uSOis

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir