Home / Bayilik Veren Firmalar / Ücretsiz Franchise Veren Firmalar 2016

Ücretsiz Franchise Veren Firmalar 2016

ücretsiz-franchise-2

Bayilik almaya karar verdiğinizde yeterince sermayeniz yoksa ücretsiz bayilik veren firmalarla görüşebilirsiniz. Günümüzde birçok firma ücretsiz bayilik vermektedir. Fakat avantajlı göründüğü kadar dezavantajları da vardır. Firmaların bu işten en büyük karı çevresini genişletmek yani daha geniş kitlelere hitap etmektir. Ücretsiz bayilik veren firmaları web sitelerinden ziyaret edebilir ve inceleyebilirsiniz. Herhangi bir teminat almaksızın bayilere özel kampanya ve indirimler de mevcuttur. Diyelim ki bir su bayiliği aldınız, satacağınız kadar ürünü alıp onun ödemesini yaparsınız ve satamadığınızı iade edebilir veya bekletebilirsiniz, daha sonra satmak amacıyla. Şimdi ücretsiz bayilik veren firmalardan bazılarını tanıyalım.

ücretsiz-franchise-3

KOLEN ELEKTRİK ENERJİSİ BAYİLİĞİ
Bayilik şartları: Anlaşma imzalamak ve bölgenin iş için uygunluğu.

GÜMÜŞ SU BAYİLİĞİ
Bayilik şartları: İsim hakkı verilecek bölgede satış yetkisi verilecektir, gerekli yatırımı yapabilecek güçte olmak ve firmayla aynı vizyona sahip olmak.

HACI USTA ÇİĞKÖFTE
Bayilik şartları: Bayilik bedeli yoktur, tek şart franchise sözleşme, kurulum giderleri ve dekorasyon bayiye aittir, Türkiye geneli sabit fiyatlar kullanılmaktadır, açılışta eğitim verilir ve açılmadan dekorasyon konusunda yönlendirme yapılmaktadır firma tarafından.

TOPTAN TAKI DÜNYASI
Bayilik şartları: Kendi bölgesini iyi bilmek ve ürünlerin tanıtımını uygun yapabilmek, herhangi bir bedel yoktur, ortalama yatırım bedeli 1200 TL.

MEŞHUR ADIYAMANLI ÇİĞKÖFTECİ ADIYAMANLI ÂLİM USTA
Bayilik şartları: Herhangi bir şart yok, amaç tüm Türkiye ye firmayı tanıtmak, kendi müşteri portföyünü oluşturmak.

AYSU KARDEŞLER GIDA
Bayilik şartları: Firma tüm masrafları kendi bütçesinden karşılıyor
bayilik alacak şahıslar sadece iş yeri kiralamasını yapıyor diğer tüm masraflar firma tarafından karşılanıyor.

ELECTURK
Bayilik şartları: Elektrik enerjisi toptan satış anonim şirketidir. Firma piyasalarda oluşan tüm gelişmeleri takip eder, enerjinin üretimi, dağıtımı ve ticareti konularında ortaya çıkabilecek tüm projelerde yatırımcı, uygulayıcı ve danışman olarak yer alır. Bayilerine, müşterilere teklif edilecek ıskonto oranında bayi üst limiti tanımlamaz. Marka temsili yetinde koşulsuz mükemmeliyet, ELECTURK pazarlama stratejilerine katkıda bulunmak, telefon ve internet erişimi, düzenli raporlama ve bilgi akışı firmanın bayilik şartları arasındadır.

RULOMATİK
Bayilik şartları: Seccade otomatları ve abdest havlusu otomatları, cami mescit ve toplu ibadet alanlarına hastanede, dinlenme tesisleri avm vb bu makineleri kurup ürünleri tedarik ederek bu alandaki bayilik veya distribütörlük zincirine katılabilir kendiniz için bir gelir modeli oluşturabilirsiniz.

ücretsiz-franchise-4
KİRAZLIYAYLA DOĞAL KAYNAK SUYU
Bayilik şartları: İsim hakkı verilecek bölgede satış yetkisi verilecektir. Firmanın vizyonuna sahip olunması gerekmektedir, kurulum için yeterli alım gücüne sahip kişilere verilir.

İLKÇİĞKÖFTE BAYİLİĞİ
Bayilik şartları: Herhangi bir ücret talebi yok, bayilik alan kişinin işinin en iyi olması, iş sirkülasyonun yoğun olduğu caddeler üzerinde olması.

ESPARDİN AYAKKABI BAYİLİĞİ
Bayilik şartları: Mağaza minimum 100 m2 olmalı. Herhangi bir ücret yok yatırım maliyeti 100,00 TL

GOLDENSET ALTIN KAPLAMA
Bayilik şartları: Herhangi bir anlaşma bedeli yok, ilk yatırım maliyeti 7500 TL, isim hakkı bedeli yok, anahtarlıklardan telefonlara kadar her şey kaplanabilir.

TOPLU SMS BAYİLİĞİ ERSÖZ BİLİŞİM
Bayilik şartları: Herhangi bir maliyet yok tüm destek firma tarafından karşılanın, geniş bir Pazar alanı vardır.

DSS DİZAYN-LED Bayilik – 3 BOYUT DEKORASYON
Bayilik şartları: Yapılacağı ilde minimum 50 m2 showroom bayii alan kişinin dekorasyon alanında kabiliyeti olması 5.000 ve 10.000 TL arasında showroom kurulumu. Bunun dışında herhangi bir gideri yok ücretsiz eğitim olanağı sunar.

CHOCO ELİT ÇİKOLATA ŞELALESİ
Bayilik şartları: Firma tüm şartları iletişime geçince vermektedir.

ÇELİK ALÇIPAN DÜBELİ TOPTAN
Bayilik şartları: Özel bir şart yok, belirli alım karşılığında bayilik verilmektedir. Ortalama yatırım maliyeti 15.000TL.

Herhangi bir bayilik almaya kalktığınızda ortalama maliyetinin hesaba katılarak hareket edilmesi oldukça önemlidir. Ücretsiz bayilik veren firmaların çoğu vizyonuna uygunluk geniş Pazar alanı ve tanıtım amaçlar. Bu şartları taşıdığınıza inandığınızda siz de bu işi yapabilirsiniz. Ücretsiz bayilik almak avantajlı olduğu kadar risklidir de.

ücretsiz-franchise-5
PİZZA TOMATO
Bayilik şartları: Tüm Türkiye genelinde uygun bölgelere verilen ve ortalama M2 başına kurulum maliyeti olarak 1.500TL’dir. Web sitesi üzerinden başvurulu yapılarak, telefon ile bilgi alma ya da referans yöntemi ile gerçekleşmektedir. İş yeri özellikleri ise gıda işine uygun yerler olmalıdır. Gerekli sermaye ise; 200.000TL’dir.

CÖPS ÇÖP ŞİŞ BAYİLİK
Bayilik şartları: Açılacak olan dükkanın en az 120 metrekare olması gerekir ve dükkan ana cepheye bakmalıdır. Gerekli olan sermaye ise yaklaşık olarak 400.000TL’dir.

ÇUKUROVA BAHARAT
Bayilik şartları: Herhangi bir bayilik şartı bulunmamaktadır. Hedef bölgeleri ise Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgesidir. Gerekli olan sermaye için firmaya telefon numarasından ulaşılıyor.

GAZİANTEPLİ HABEŞOĞLU BAKLAVALARI
Bayilik şartları: Seçilmiş olan bölgenin uygunluğu ve bu iş için yatırım yapan kişinin de finansal yeterliliği önemlidir. Aynı zamanda da işinin başında kendisinin mutlaka bulunması gerekir. Yatırım maliyeti ise yaklaşık olarak 75.000TL ile 500.000TL arasında değişiklik göstermektedir.

SİNİ EV BÖREĞİ – BAKLAVA
Bayilik şartları: Şubenin açılışının yapılabilmesi için gerekli olan tüm finansal güce sahip olunması gerekir. Ayrıca zamanını büyük ölçüde bu işe ayırabilecek adaylar olmalıdır. Aynı zamanda da belirlenen lokasyon değerlendirmeleri sonucunda ise sözleşme imzalanması ile birlikte süreç başlamaktadır. Gerekli olan sermaye ise 250.000TL’dir.

DİLBEROĞLU BAKLAVALARI
Bayilik şartları: İşletmeci olacak kişide aranılan öncelikli özellikler; girişimci bir ruha sahip olmak ve başarma tutkusu ile çalışmalarını yürütmesidir. Aynı zamanda da çok sağlam bir işletme ve finansal deneyime sahip olan ve bütün vaktini bu işin işletmeciliğine ayırması gereken niteliklere sahip olması gerekmektedir. Sermaye bilgisi belirtilmemiştir.

MADEN PASTANESİ
Bayilik şartları: Herhangi bir şartı bulunmayan işletmenin sermaye bilgileri de mevcut değildir. İlgili telefon numarasından detaylı bilgiler öğrenilebilmektedir.

SAMBAK BAKLİYAT
Bayilik şartları: Bayilik için başvuruda bulunacak şahıslar ya da firmalar için bayilik işlemleri sırasında imzalanacak olan bayilik sözleşmesindeki tüm kurallar geçerli olacaktır. Bu kuralların içeriği ve diğer tüm detayları ise iş için görüşme sırasında belirlenecektir. Sermaye bilgisi bulunmamaktadır.

KIRKOVAN BAL
Bayilik şartları: Resmi kantinler, market, şarküteri, aktarlar gibi halka açık olan şirketler ve şahıslar, standartlarımıza uygun bir şekilde ürünlerimizin satışını yapmak şartı ile başvuruda bulunabilirler. Sermaye bilgisi yoktur.

TARİHİ SARIYER BÖREK
Bayilik şartları: İsim hakkı bedeli 12.500 USD ile sisteme dahil olunabiliyor. Açılacak olan yeni dükkanın iç dekorasyonu ise Tarihi Sarıyer Börek tarafından belirlenen mimar ile yüklenici firma tarafından yapılacaktır. Dükkanın işleyişi için gerekli olan bütün ekipmanlar ise belirlenmiş olan mimar tarafından tedarik edilecektir. 20 ila 30 gün gibi bir süre içerisinde anahtar teslimi yapılacaktır bu yüzden çalışmalar bu süre içinde bitirilmelidir. Aynı zamanda dükkan yeri olarak da hareketli ve işlek konumlar tercih edilmesi gerekmektedir. Gerekli sermaye ise yaklaşık olarak 30.000TL’dir.

GÖÇMEN BÖREKÇİSİ
Bayilik şartları: Bayilik şartları ve diğer bilgiler için 444 4 964 numarasından kolay bir şekilde ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ortalama olarak bir şubenin açılış maliyeti ise 300.000TL civarındadır.

RODİLLO BOYOZ
Bayilik şartları: Bu işletme için bayilik şartlarını öğrenmek istiyorsanız görüşme sırasında şartların paylaşılacağını bilmelisiniz. Hedeflenen bölgeler ise; Akdeniz, Marmara, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleridir.

BÖRSAN YUFKA VE BÖREK
Bayilik şartları: -18 derecede deposu olan ve dağıtım ağında frigolu araçlara sahip olan bir dağıtım firması olması gerekmektedir. Gelirden pay alınmamaktadır.

ücretsiz-franchise-6
EMİRLER ET SÜT
Bayilik şartları: Ankara şehrinde mahallede günlük olarak; köy sütü, köy yumurtası, köy tavuğu, tereyağı ve Kars kaşarı satabilecek olan herkes, stok bulundurma zorunlulukları olmadan; kendi el ilanlarının ve broşürlerinin dağıtımını yaparak, aynı zamanda da sipariş toplayarak yüksek bir kazanç elde edilebilir. Girişimciye eğitim desteği de verilmektedir.

BİRCAN ÇİFTLİĞİ SÜT SATIŞ
Bayilik şartları: Uygun bir araç sahibi olunması dışında herhangi bir bayilik şartı bulunmamaktadır. Gerekli sermaye ise yaklaşık olarak 1.000TL gibi bir rakamdır.

MİNİK DONUT
Bayilik şartları: Alınan talebe göre değişiklik göstermektedir. Hedeflenen bölge ise; Ege, Marmara ve Güney Anadolu bölgesidir. Yaklaşık olarak sermaye ise 20TL’dir.

DODONUT
Bayilik şartları: Yıllık olarak belirlenen adet alım şartı vardır. Gerekli olan sermaye fiyatı ise 30.000TL’dir.

1 DÖNER BAYİLİK
Bayilik şartları: İşlek olan konumlarda dükkanı olanlara, AVM içler ve döner işini yapabilecek gerekli olan yatırımın sahibi bireylere ya da kurumsal firmalara bayilik fırsatı verilecektir. Gerekli olan sermaye miktarı ise 75.000TL’dir.

KATIKÇIM DÖNER
Bayilik şartları: Giriş bedeli olarak 30.000TL talep edilmektedir. En az 3 senelik bir sözleşme yapılması gerekecektir. Yapılacak olan tavuk dönerin terbiyesi ve özel sosu baharat karışımı olarak aylık bir şekilde bayilere verilmektedir. Bayilikte çalışacak kişilere gerekli olan eğitim imkanı sağlanacaktır. Dürüm servisi yapılırken kullanılacak olan poşetlerde, dürüm alt kağıdında vb. gereçlerde logomuzun bulunması gerekir. Bunların hepsi Katıkçım merkezinden temin edilmelidir.

DÖNERHAN
Bayilik şartları: Girişte bir kere olmak kaydı ile ödenecek olan bedel 50.000TL’dir. Aynı zamanda royality olarak aylık %3 oranında da bir bedel alınmaktadır.

FANTASYA DÖNERİM
Bayilik şartları: Bayilik şartları açılacak olan bayiliğin konumuna ve metrekare alanına göre yüz yüze görüşülecektir. Gerekli olan sermaye bedeli ise yaklaşık olarak 200.000TL’dir.

DÖNER EHLİ
Bayilik şartları: İşletmecilik vasfını yerine getirebilecek; aynı zamanda da yapılacak olan yatırımları karşılayarak, finansal olan gerekli imkanlara sahip olunması gerekir. Alışveriş merkezleri, kalabalık caddeler ve üniversite kampüsleri gibi herkesin kolay bir şekilde ulaşabileceği bir konumda yer alması gerekmektedir. Satış alanı ise 80 metrekare ve üzeri olması gerekir. Eğer 80 metrekarelik bir mekana sahipseniz, çalışacakların sayısı da 4 ila 6 kişi arasında olmalıdır. İşletme sermayesi ise 200 TL’dir.

AYDÖNER
Bayilik şartları: Marka misyonuna uygun olan bir yatırımcının olması ve bayilik için doğru yerin tercih edilmiş olmasıdır. Bayilikler AVM ve işlek olan caddeler üzerinde konumlandırılmalıdır. Oturma alanına sahip olan 150 metrekare bir yerin seçilmesi gerekir.

DÖNERGENE
Bayilik şartları: Uygun bir lokasyon ve doğru bir yatırımcı belirlenmelidir. İş yeri için gerekli olan konumlar ise; alışveriş merkezlerinde bulunan yemek katları ya da uygun olan alanlar için en az 20 metrekarelik bir alan olması gerekir. İşlek caddelerde açılacak olan dükkanlar için ise bu alan 60 ila 150 metrekare arasında yer almaktadır. Gerekli olan sermaye rakamı ise 200.000TL’dir.

LEZZET USTASI BYDNR
Bayilik şartları: Alışveriş merkezlerinde ya da işlek bölgelerde bulunan caddelerde en az 100 metrekarelik bir dükkan alanı talep edilmektedir. Kurulum maliyeti için ise metrekare başına 2.500TL bir ödeme yapılması gerekir.

BİRLİK EKMEK – UNLU MAMÜLLERİ
Bayilik şartları: Uygun büyük ve lokasyona sahip olunan bir depo yeri ile sevkiyat araçlarının olmasıdır. Gerekli olan sermaye ise karşılıklı görüşülecektir.

MEAL BOX
Bayilik şartları: Meal Box Stop ve Express konseptler için 50 ila 100 metrekarelik bir konum olması gerekir. Düzayak girişine sahip olması, yaya ve araç trafiğinin de hareketli olması gereken caddelerde konumlandırılmalıdır. Aynı zamanda restaurant konsepti için ise 100 ila 250 metrekarelik cadde üstünde bulunan ya da alışveriş merkezi içerisinde yer alan bir konuma sahip olması gerekmektedir. Gerekli olan sermaye ise 150.000TL ve 200.000TL arasında değişiklik göstermektedir.

VAN KAHVALTI SARAYI
Bayilik şartları: Yıllık olarak 10.000TL olması şartı ile 5 yıl sürecek olan bir sözleşme karşılığında bayilik verilmektedir. Gerekli olan sermaye rakamı ise 120TL’dir.

C.C.CAFFE
Bayilik şartları: Marka ismi için bayilik parası ödemesi yoktur. Araç temini 2.900TL’dir. Alışveriş merkezlerinde, işlek caddelerde, sahillerde ve parklarda konumlandırılması gerekir. Sermaye maliyeti ise yaklaşık olarak 3.000TL’dir.

MİRLİWA KAHVE
Bayilik şartları: Sağlık standartlarına uygun olan bir depo ve yeterli sayıda araç sahibi olunması gerekmektedir. Yaklaşık maliyeti ise 20.000TL civarındadır.

HATIR KAHVESİ
Bayilik şartları: Alışveriş merkezlerinde ya da yaya yoğunluğunun yaşandığı alanlarda konumlandırılması gerekir. İş yerinin en fazla 150 metrekarelik bir alana sahip olması gerekir.

VOLKAN SPECİAL TÜRK KAHVESİ
Bayilik şartları: Herhangi şekilde giriş ya da isim hakkı bedeli istenmemektedir. Sadece ticari aracınız ile dağıtım yapılması şartı bulunmaktadır. Ayrıca 20.000TL gibi bir teminat ödemesi istenmektedir.

DEMLİK
Bayilik şartları: Açılacak olan dükkanın kent meydanlarında, otobüs terminallerinde, vapur iskelelerinde ya da Alışveriş merkezi gibi insanların yoğun olarak ilgi gösterdiği yerlerde konumlandırılması yapılmalıdır. Mağazadaki dükkanlar için ise en az 40 metrekarelik kapalı alanı, bahçesi ya da terası olması gereklidir.

KAHVE DERYASI
Bayilik şartları: Konsepte uygun bir mekanın hazırlanması ve dekorasyon gideri için metrekare başına düşen fiyat yaklaşık olarak 1.500TL’dir. Bu fiyatın içinde; dekorasyon, mobilya maliyetleri ile birlikte aynı zamanda da gerekli olan makine ve ekipmanlarında maliyetini içermektedir.

PİDE DURAĞI
Bayilik şartları: Açılacak olan ilk 10 şubeye kadar yalnızca aylık cirodan %5 ödeme talep edilecektir.

MANTIKLI MANTI
Bayilik şartları: Alışveriş merkezi içerisinde ya da işlek cadde üzerinde konumlandırılması gereklidir. Tam zamanlı olarak, tertipli ve düzenli bir çalışma ortamının olması gereklidir. Gerekli olan sermaye ise 25.000TL’dir.

MANTICI MANTI
Bayilik şartları: Gayrimenkul ipoteğinin ve banka teminat mektubunun olması gerekir.

PİDEXPRESS
Bayilik şartları: 30 ila 80 metrekare arasında baca çıkışı olan bir mağazada açılması gerekmektedir.

KAFEDO
Bayilik şartları: Yoğun yaya trafiğinin olduğu işlek cadde üzerinde ya da alışveriş merkezlerinde yaklaşık olarak 100 metrekarelik bir dükkan olması gerekir.

PAŞA TÜRK KAHVESİ
Bayilik şartları: 10 bayiden 2016 yılı için bedel alınmayacaktır. Faturalandırma ise toplam ciro üzerinden %2 oranındadır. Alışveriş merkezlerinde, aile ya da çay bahçelerinde ve trafiğe kapalı yollarda konumlandırılması gerekir. Gerekli olan sermaye ücreti ise 150.000TL’dir.

ROMDO GELATO
Bayilik şartları: Bayilik yapacak şirketin kendi işletmiş olduğu bir kafeye sahip olması gerekir. Aynı zamanda da işletme kurma planında bulunanlara da verilmektedir. Gerekli olan sermaye ise 50.000TL civarındadır.

TORDO DONDURMA
Bayilik şartları: Soğuk hava deposu dağıtım aracının en az 50 adet soğutucu dolap ile toplam maliyet 75.000TL civarındadır. Gerekli olan iş sermayesi ise 50.000TL’dir.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Kişisel Mini Klima Satarak Para Kazanmak

Kişisel mini klimalar, geçen kurak mevsimlerde hemen herkesin baş tacı olacak şekilde üretilmeye geçtiğimiz yıl …

3 comments

  1. şunların başvurularını da ekleseydiniz süper olurdu. ama yinede liste iyi beğendim. fikir veriyor.

    • Ahmet bey,
      Amacım listeyi sizlerle paylaşarak yol göstermek. başvurulara ilişkin her firmanın kendi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

  2. Takı icin nereye bakabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir