Home / İş Fikirleri / Youtube’den Para Kazanma, Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’den Para Kazanma, Nasıl Para Kazanılır?

Teknolojinin gelişmesi beraberinde internet devrini de getirdi. 1985 yılında kullanılmaya başlayan internet ile insanların hayatlarına birtakım kolaylıklar sağlandı. İlk yıllarında internet sadece haberleşmek (e-posta) için veya araştırmalar yapmak için kullanılırdı. Araştırmalarda siteler sınırlıydı o yıllarda sadece birkaç site aktifti. Seneler geçtikçe internet siteleri artmaya ve bu iki kategoriden farklı olarak yeni insanların hayatını kolaylaştıracak tipte siteler gelişmeye başladı. Bunlar internetten video izleme site Youtube, sosyal medya olan Facebook’un kurulması gibi eğlenceli siteleri de beraberinde getirdi. Youtube 2005’te Paypal’ın üç eski çalışanı tarafından kurulmuştur. Kurulan bu video barındırma kanalı 2006’da Google tarafından satın alınmış ve geliştirilmiştir.

youtube-para-kazanma

Bu site kaydolan kullanıcılarına internet üzerine video yükleyebilme, izleyebilme ve paylaşabilme gibi imkanlar sunmaya başlamıştır. O yıllarda genellikle kısa ve özgün videolar çekilirdi, yani şirketler kısa kısa eğitim videoları yükler ve personellerinin bu videolar üzerinden bilgi edinmesini sağlayabilirlerdi. Kullanıcılar arttıkça kişisel videolar beraberinde geldi. Yine özgün bir şekilde olan bu videolar komik ve eğlenceli videolar gibi kategorilere ayrılmaya başlandı. Bu şekilde kullanıcılar özgürce video yükleyebilmeleriyle insanların saldırganlık, şiddet vb. içeren videolar yüklemesiyle Youtube 18 yaş sınırını getirdi. Bu videolar küçüklere etki etmesin diye sadece 18 yaş ve üstüne kullanıma sunulur bir hale gelmiştir. İnsanlar Youtube’da vakit geçirmeyi seviyorlar. Çünkü sitede hem eğlenceli hem de öğretici videolar yer almaya başladı. Şimdiyse yeni bir kazanç sistemi olan Youtube’dan para kazanma sistemi ortaya çıktı.maxresdefaultÖrnek vermek gerekirse amaç taktiksel eğitimler olan bir kanal bir ayda binlerce dolar kazanabiliyor. Gerçekten sermayeye gerek kalmadan, kârlı bir işinizin olmasını sağlıyor. Youtube’dan para kazanmak isteyen video üreticileri Youtube’un iş ortaklığına başvurup. Videoları üzerinde reklamlar yayınlanmasını sağlıyorlar. Binlerce hatta milyonlarca kişinin bu videoları izlemesi sonucu kolay bir şekilde aylık binlerce dolara çıkabiliyorlar. Şimdi yüzlerce Türk kanalları Youtube üzerinden para kazanıyorlar. Bunların çoğu sosyal medya fenomeni olanlar kazandıkları paranın bir kısmını bağışladıklarını belirtiyorlar. Bu da fenomenlerin daha çok ilgi görüp daha fazla takipçi kazanmalarını sağlıyor. Bugün Youtube kanallarında her kategoride eğlenceli ve öğretici videolar yer almaktadır. Bu kategoriler oyundan makyaja, saç kesiminden araba sürmeye kadar birçok konuyu ele almaktadır. Youtube optimizasyonu, kategori seçimi ve diğer konularda detaylı anlatımlar için Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? yazıma bakmanızı şiddetle öneririm.

Youtube’dan para kazanmak için hangi kategorileri seçmelisiniz?

Youtube üzerinden kazanç sağlamak isteyen herkes öncelikle Youtube hesabında uzunca bir zaman geçirmiş olması gerekir. Sonralarda Youtube’un ortaklığına başvuru yapabiliyorsunuz. Peki, ortaklığına başvuru yaptığınız şimdi hangi kategoride videolar yayınlayabilirsiniz?

Uzmanlık alanlarınızı ele alın

Hangi konularda uzmansınız? Öncelikle bu soruyu bir cevaplayın, uzmanlık alanlarınız hakkında öğretici videolar çekerek hem bu işi eğlenceli kılabilir hem de eğlendiğiniz işten para kazanabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi uzmanlık alanlarını anlatmak için özel kurs verse de bu iş tamamen yeni bir internet yoluyla alanlarınız üzerinden binlerce dolar kazanmanızı sağlıyor.

Kamera şakaları çekerek para kazanabilirsiniz

Eğer sadece eğlenmek istiyorsanız ve kendinize güveniniz varsa, insanlara kamera şakaları yapmayı deneyebilirsiniz. Yabancı kanallar özellikle bu konuya çok hakimler, yabancı bir dille araştırdığınızda bir sürü şaka videoları ile karşılaşabilirsiniz. Şimdiler de yeni yeni Türkiye’de bu kanalların çıkmasıyla kısa sürede Türkçe şaka yaptıkları için yükselebiliyorlar. Tabii bu videoları çekerken mutlaka bazen şakanızın geri tepeceğini de dikkate almalısınız. Türk milletimiz pek şakaya gelmez, başka ülkelerde şakaya gülerek ve sakince cevap verirler fakat Türklerde yaptığınız şaka dolayısıyla şiddet içerikli sonuçlar almanıza sebep olabiliyor.

Makyaj videoları çekerek para kazanabilirsiniz

Bayanları baştan yaratan makyaj özellikle Türk erkeklerince çok tepki görür. Çünkü bir kıza tutulup ardından makyajı çıktıktan sonra ummadık sonuçlar alan Türk erkekleri bu konuya çok tepki gösteriyor. Neden peki? Çünkü kızlarımız resmen kendini baştan yaratıyor. Bununla birlikte günümüzde hala makyaj yapmayı bilmeyen bayanlar dolayısıyla, bayanlarımız nasıl makyaj yapılmasına dair öğretici videolar izlemeye çalışıyorlar. Bugünlerde orta okul öğrencisinin bile eyeliner çektiğini görebilirsiniz, işte bu öğretici videolar sayesinde küçük yaştaki çocuklar bile nasıl makyaj yapılacağını öğreniyorlar.

Oyun videoları çekerek para kazanabilirsiniz

Küçükten büyüğe herkesin bilgisayarın başında oturduğu ve oyunlar oynadığını görmek mümkündür. Özellikle seviyeli oyunlarda belli bir müddetten sonra seviye geçememek özellikle çocukların sinir olmasına yol açmıştır. Bu bölümleri geçebilen herkes nasıl geçildiği hakkında videoya çekerse bu bölümü geçemeyen bireyler ilk olarak nasıl geçildiğine dair video araştırması yapacaktır. Geçebilen kişi çektiği video sayesinde geçemeyenlerin videoya ulaşmasını sağlayabilir ve nasıl geçildiğini öğreterek videoyu izletebilir ardından reklamlarınızın üzerinden kazanç yapmanızı sağlayabilirsiniz. Sadece bu gibi bölümler için değil oyunların her bölümü için çekeceğiniz videolar daha çok izlenmenizi sağlayacaktır.

İnceleme videoları çekerek para kazanabilirsiniz

Gün geçtikçe yeni teknolojik ürünler çıkmakta ve bu ürünlerin hızına yetişememekteyiz. Herkes bir ürün almadan önce bu ürün hakkında araştırmaya girerek ne kadar iyi, ihtiyaçları karşılıyor mu, tam olarak istediği bir ürün mü bunlara cevaplar aramaya başlıyorlar. Şirketlerle yeni çıkardığı ürün hakkında konuşabilir, onlara ürünlerini incelemek için video çekmek istediğinize dair bilgi verirseniz. Size inceleme videosu çekmek için deneme ürünü göndereceklerdir. Bazen küçük bir maliyetle bazen hiç maliyetsiz bu işi yaparak insanların sorularına cevap verebilir ve izlenme sayınızı arttırabilirsiniz. Bu videoları çekerken mümkün olduğunca fazla insanların sorularına cevap verebilirsiniz. Ayrıca çekeceğiniz soru cevap videoları ile insanların sorularına direk cevap verebilirsiniz.

Kendi derleyip, birleştirdiğiniz videolardan para kazanabilirsiniz

 Bugünlerde sosyal medyanın gelişmesiyle birçok komik video ortaya çıkmıştır. Bu videoları insanlar tek tek izleyerek gerçekten kendilerine işkence ettiklerini anlamaya başladıklarından dolayı en büyük video barındırma sitesi olan Youtube’a yönlenerek orada hepsinin birleştirilmiş bir halini bulmaya çalışmaktadırlar. Sizde internette komik olan videoları kendi bildiğiniz gibi arka plana ekleyeceğiniz müziklerle derleyebilirsiniz. Böylece insanlar bu videolara toplu halde ulaşmak istediklerinde sizin kanalınıza erişecekler böylece sizin kazanmanızı sağlayacaklardır. Özellikle gerek televizyon kanalları gerek günlük yaşanan olaylardan doğan bir sürü güldürücü videolar sayesinde insanlar oldukça eğleniyorlar. Üzgünseler eğer ilk aradıkları şey komik videolar olacaktır. Televizyon kanallarından toplayacağınız komik sahneler ile insanları mutlu edebilirsiniz. Böylece insanların isteklerine karşılık vererek, hem kendinizin kazanmanızı hem de insanların yüzlerini güldürebilirsiniz.

Otomotiv ile ilgili videolar hazırlayıp para kazanabilirsiniz

Özellikle erkeklerin ilgi alanı olan arabalar, erkeklerin her çıkan modeli takip edip merak etmesini sağlamaktadır. İnternette sürekli otomotiv sitelerini takip edip yeni çıkan modeller hakkında bilgi toplayıp bunları toplu bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Özellikle sohbet şeklinde ve soru cevap şeklinde videolar hazırlayıp yeni çıkan her model üzerinde gerekli sorulara cevap vererek, insanların meraklarını kısa sürede giderebilirsiniz. Belli firmalar ile anlaşma yaparak test sürüşlerine gidebilir bu test sürüşleri hakkında video hazırlayabilir, insanlara kendi deneyimlerinizden aklınızda kalan pozitif ve negatif yönler hakkında bilgi verebilirsiniz. Böylece yeni çıkan otomobiller hakkında test sürüşü veya bilgi edinmek istedikleri bir yön olursa sizin videonuz ulaşacaklardır.

Youtube üzerinden daha nice aklınıza gelen her çeşit videoyu çekebilirsiniz. Yapacağınız bu ortaklık ile insanların meraklarını giderebilir, onları eğlendirebilir ve bunları yaparken aynı zamanda para kazanabilirsiniz. Şimdi umarız Youtube üzerinde artık sizlerde harekete geçip, videolar üzerinden kolaylıkla para kazanmaya başlarsınız.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Anketörlük Yaparak Para?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Anketörlük Yaparak Para Kazanabilir Miyim? Günümüze internet üzerinden veya daha farklı basit işler yaparak para …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir