Home / Girişimcilik / Youtube ile Para Kazanma Yöntemleri

Youtube ile Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde, Youtube üzerinden de ek gelir elde edebilmek ya da geçiminizi youtube videolarınız üzerinden sağlayabilmeniz mümkün. Evet, yanlış duymadınız, günümüz çağında oldukça yaygın olan bu yöntem ile, kullanıcılar, özellikle internete ilgi duyan ve sürekli internette dolanan kullanıcılar oldukça güzel paralar kazanabiliyorlar. Bunun, geçtiğimiz aylarda youtube’da reklamların sıklaşması ile epey bağlantısı da var. Evet, sahip olduğunuz videolara reklam ekleyerek para kazanabilmeniz oldukça mümkün. Elbette, bu durum videoların izleme sayılarına ve günümüz Google politikalarına göre değişmekte.

Youtube Adsense ile Nasıl Para Kazanılır

Youtube adsense sayesinde, tıpkı web sitenizdeki adsense gibi para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey öncelikle bir kanal açmak. Bu kanalı ücretsiz bir şekilde youtube üzerinden açabilirsiniz. Bunun ardından, oldukça kolay bir şekilde açabileceğiniz kanala video ekleme işi var. Herhangi bir videoyu atmanız halinde, bu video telif haklarına aykırı olursa, silinebilir. Dolayısı ile, hesabınız da sıkıntıya girebilir. Bu sebepten, olabildiğince özgün bir kanal olmak amacı ile, Youtube’da olmayan videoları eklemeniz çok daha uygun olacaktır.

Özgün bir video kanalı olabilmek için, özgün bir fikir de gerekiyor. Bu fikir, bir oyun kanalı, bir teknoloji haberleri kanalı yahut bir komik videolar kanalından geçebilmektedir. Bu durum daha fazla sizin ilgi alanlarınız ile alakalıdır. İlgi alanlarınıza yönelteceğiniz minvalde videolar eklemek, hem sıkılmamanızı, hem de keyifle video eklemenizi sağlayacaktır.

Günümüzde, bu tarzda pek çok kanal olduğu gibi aynı zamanda kendi videolarını çeken kanallar da mevcut. Bunlardan biri olmak ise, bir kamera ve bir mikrofona bağlı. Eğer, ilgi çekici bir fikriniz var ise, kendi kanalınızda özgün bir fikir aracılığı ile kendinize yer verebilir ve izlendikçe, kendi üzerinizden kazanabilirsiniz. Bu yol, genelde çok daha sağlıklı ve tercih edilen bir yoldur ve oldukça sık biçimde kullanılmaktadır. Diğer yöntemlerimi Youtube’dan para kazanmak yazımda irdeledim. Farklı yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak tecrübenizi perçinleyecektir. Bakmanızda fayda var.

youtube-dan-para-kazanmak

Youtube Adsense İşi Kârlı Bir iş Fikri midir?

Youtube Adsense işi, taş atıp kolunuzu yormayacak bir iş fikri olarak; ek gelir kısmında size fayda sağlayabilir. Ancak, bu yolda profesyonel olarak ilerlemek ve kendi videolarınızı ekleyeceğiniz özgün bir kanal yaratmak istiyorsanız, güzel bir fikir ve güzel bir tanıtım, şart.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

2 comments

  1. youtubedan para kazanmak eskisi kadar kolay değil. kendi kanalını oluşturduktan sonra özgün video arşivin olması gerekiyor. kısacası para kazanmak için bişeyler yapmayacaksınız. zevk alıyorsanız youtube işine girin. video çekmeyi ve yayınlamayı seviyorsnız bu iş tam size göre. bence iyi para da kazanırsınız ama sevmeyen, zevk almayan kimse girmesin bu işe.

    • Zeydi,

      Görüşüne katılıyorum. zira sevmediğiniz bir işten para kazanmak mantıklı değil. Yaptığınız işten zevk alarak yapmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir