Home / İş Fikirleri / Youtube Nasıl Para Kazanılır, Youtubeden Para Kazanmak?
Youtube'dan para kazanma

Youtube Nasıl Para Kazanılır, Youtubeden Para Kazanmak?

Şu an için Türkiye’de Youtube’dan para kazanmak aktif olmasa da, youtube ayarlarından ülkenizi değiştirerek yüklediğiniz videolardan para kazanmanız mümkün. Yüklediğiniz videolar izlendikçe sizde para kazanıyorsunuz. Google adsense hesabınızla youtube adsense hesabınızı ilişkilendiriyorsunuz ve çıkan adsense reklamlarına videoyu izleyenler tıklayınca para kazanıyorsunuz. Youtube a adsense hesabı ekleme , adsense nedir gibi konuları internette bulabilirsiniz. Benim size bu yazı altında anlatacaklarım Youtube’dan en çok nasıl kazanılır ve Youtube’dan sürekli nasıl kazanılır üzerine olacak.

Youtube Nasıl Para Kazanılır?

Sürekli olarak başınız ağrımadan para kazanmak istiyorsanız kendi videolarınızı yüklemelisiniz. Şu an youtube kazanç Türkiye’ye yasal olarak aktif olmadığı için, açacağınız hesap yurt dışında yaşayan bir tanıdığınız üzerine olursa daha sağlıklı olacaktır. Siz çektiğiniz videoları yollarsınız, hesap sahibi de bulunduğu ülkeden videoları yükler. Çektiğiniz videolar legal olduğu zaman, sabah kalktığınızda hesabınızın kapatılması gibi bir korkuyla bilgisayar başına geçmezsiniz. Ev hanımıysanız eğer 3-4 dakikalık yemek tarifleri veren videolar çekebilirsiniz. Video da yüzünüzün görünmesi gerekmez. Sadece yemeği anlatırsınız. Bu yüzde yüz size ait olan bir videodur ve ömür boyu size para kazandıracaktır. Videoyu ilk yükleyen siz olduğunuz içinde, birisi sizin videonuzu youtube’a tekrar yüklerse isterseniz onun videosunu kaldırtabilirsiniz, isterseniz onun videosundan para kazanabilirsiniz. Sürekli kazanmanız için size ait videolar gerekli.

Youtube'dan para kazanma

Youtube’dan En Çok Nasıl Para Kazanılır ?

Eğer ki elinizde global olan komik ya da ilginç bir video olduğunu düşünüyorsanız , bunu youtube a yükledikten sonra biraz da para harcayarak sosyal medyada hızlıca yayılmasını sağlayabilirsiniz. Youtube bu videoyu trend videolar arasında gösterirse ve ana sayfasına koyarsa 1 hafta içinde milyonlara ulaşabilirsiniz. 1 milyon izlenmeyi ortalama 1000 dolar diye hesap edersek, 20 milyon izlenen bir video size 20.000 dolar gibi bir getiri sağlayabilir.

Eğer ki böyle bir videonuz yok, o zaman faydalı ya da insanların ilgisini çekecek videolar çekeceksiniz. En çok izlenilen kanallar parodi yapılan komik kanallar, oyun kanalları, body-fitness kanalları ve makyaj kanalları.Makyaj yapmayı biliyorsanız geçin kamera karşısına , makyajın püf noktalarını anlatın. Gözler nasıl daha büyük gösterilir, ince dudaklılar için makyaj taktikleri gibi videolar çekebilirsiniz. Bu videoyu İngilizce çekerseniz, tüm dünyada izlenirsiniz ve daha çok kazanırsınız. Diğer taraftan ise oynadığınız bütün oyunları videoya çekip koyabilirsiniz. Şu PewDiePie Kanalı toplamda 1 milyardan fazla izlenme aldı. Yaptığı şey bütün oyunları oynamak, oynarken karşısında biri var gibi konuşmak ve kamerada yüzünün görünmesi. Oturduğu yeren para kazanma bu olsa gerek. Ve tahmini olarak kazancı 1 milyon doların üstünde. Eğerki oyundan anlamıyorsanız , sizinde anladığınız bir hobi vardır. Balık tutarken, yemek yaparken, resim yaparken fark etmez. Sizinle aynı hobiyi paylaşan elbet birçok insan var dünyada. İngilizce bilmiyorsanız videoya ingilizce bilen bir arkadaşınız alt yazı ekleyebilir.

Youtube’de İzlenme Nasıl Artırılır?

Bunun en güzel yolu bütün sosyal ağlarda aktif olmak. Yemek videoları paylaşıyorsunuz diyelim. Twitter, facebook, digg, instagram ve özellikle pinterest gibi sitelerde sizin gibi yemekle ilgili olan insanları ekleyin. Onların paylaşımını beğenin. Onları arkadaş olarak ekleyin. Sizde videolarınızı sosyal medyalarda paylaştığınızda, onlarda sizi takip etmeye başlayacaktır. Gerçek kullanıcıyı ve takipçiyi kazanmanın en iyi yolu budur ve uzun vadede size getirisi oldukça büyüktür.

Bu Yazıları Okuyanlar Beğendi:

Check Also

Doki Watch Akıllı Saat ile Para Kazanmak

Yepyeni bir iş fikri ile karşınızdayız. Doki Watch, çocuklar için üretilen akıllı bir saat formatı …

9 comments

 1. vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

 2. Ne iş yapabilirim diye düşünenler biz size yardımcı oluyoruz sitemizde iş sistemimizin tüm detayları vardır inceleyin karar verin!

  http://www.ekisimkani.com

 3. Peki youtube nasıl bize para gönderiyor yani videoyu yukledık 2 milyon 3 milyon gibi bir izlenim oldu bu ızlenımın parasını nasıl yatırıyor nasıl veriyor ?

  • para size adsense aracılığı ile gönderiliyor. Youtube adsense hakkında googleda araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

 4. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Aklımda popüler olabilecek video taslakları var, fakat bunu nasıl paraya çevirebileceğimizi yazmamışsınız. Yani Youtube’a yüklediğim ve popüler olmuş bir videonun ücretini nasıl alacağız ?

  • Yukarıdaki yorumda da bahsettiğim gibi Adsense aracılığı ile kazancınızı alabilirsiniz. Adsense, Google’ın bir ürünüdür ve banka hesabına ödeme yapar.

 5. Bilgiler için çok teşekkürler. Ben de ekleme yapmak istiyorum.
  YouTube kanalınızın gelirlerini maksimize etmek için kaliteli bir abone kitlesi ve sürekli izlenmeye ihtiyacınız olacaktır. Bûnları doğal ve masrafsız bir şekilde sağlamak için mutlaka videolarınızın arama motoru optimizasyonlarını çok iyi seviyede yapmanız gerekiyor.

  • Bu konuda katılıyorum size. Seo optimizasyonu konusunda da detaylı anlatım içeren yazımı en kısa zamanda paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir